کد خبر : ۳۴۴۵۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جدی بودن کمبود آب در کشور و حمایت از تولید تجهیزات کاهنده مصرف آب

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه کمبود آب در کشور مقطعی نیست و مردم نباید تصور کنند، در فصل پاییز نیاز به صرفه جویی نیست از آماده شدن آئین نامه حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات کاهنده مصرف آب خبرداد.

جدی بودن کمبود آب در کشور و حمایت از تولید تجهیزات کاهنده مصرف آب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی سیدزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری در پاسخ به این سوال که مردم شهرهایی که در تنش آبی هستند، تصور می کنند با عبور از پیک تابستان دیگر نیازی به مدیریت مصرف و صرفه جویی نیست، گفت: ایران به دلیل قرار گرفتن در منطقه خشک و نیمه خشک و تغییر اقلیم، نیازمند این است که در تمام طول سال مدیریت مصرف آب جدی گرفته شود، پس نباید مدیریت مصرف تنها محدود به فصول گرم سال باشد.

وی با بیان اینکه شاید در طول فصل پاییز و زمستان به دلیل آمدن دما و بارش ها ذهنیت ها این گونه باشد که مشکل کمبود آب و کم آبی نداریم، اظهار داشت: فرهنگ مصرف بهینه آب باید نهادینه شود و اتفاقاً این اقدامات باید از سنین پایین جامعه آغاز شود، این موضوع تا به طور کامل در آینده در جامعه نهادینه شود.

سیدزاده با اشاره به اینکه با استفاده از سردوش های کاهنده مصرف آب و فلاش تانک های دو مرحله ای می توانیم کمک بزرگی به مدیریت مصرف آب انجام دهیم، خاطر نشان کرد: قطعاً تا زمانی که آب ارزان باشد و موضوع اقتصاد آب برطرف نشده و قیمت آب واقعی نشود، برخی مشترکان از آب شرب در شستن خودرو و محوطه ها استفاده خواهند کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدر رفت شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: به هر حال در فصولی که میزان بارندگی بالا است شاید کمبود آب زیاد احساس نشود، پس باید مدیریت مصرف آب در کشور به خصوص در شهرهایی مثل اصفهان و کرمان و شیراز که جزء شهرهای دارای تنش آبی هستند، نهادینه و در تمام طول سال رعایت شود و نباید مصرف بهینه آب مقطعی باشد.

سیدزاده در پاسخ به این سوال که شیرآلات الکترونیکی هزینه های بالایی دارند و مشترکان از آن استقبال نمی کنند، گفت: توصیه ما به مردم نصب شیرآلات الکترونیکی نیست، بلکه مردم می توانند با تهیه سرشیرها و قطعات کوچک و سردوش های حمام گام بزرگی در کاهش مصرف آب داشته باشند.

وی از تهیه آئین نامه برای حمایت از تولید کنندگان تجهیزات کاهنده مصرف آب خبرداد و گفت: متن اولیه آئین نامه حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات کاهنده مصرف آب آماده شده است تا براساس آن از تولیدکنندگان این تجهیزات حمایت شود.

به گفته وی، مشترکانی که قصد نصب تجهیزات کاهنده مصرف داشته باشند می توانند با مراجعه به شرکت های آبفا اقدام و سپس مبالغ آن را به صورت اقساط پرداخت کنند.

کلید واژه :

کمبود آب

،

تولید تجهیزات کاهنده مصرف آب

،

تجهیزات کاهنده مصرف آب

،

کاهنده مصرف آب

،

مصرف آب

،

آب

،

خشکسالی

ثبت نظرات
captcha