کد خبر : ۳۴۴۵۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درآمد زایی با حمایت از محیط زیست

تهران- - در زمانه ای که ما دچار مشکلات اقتصادی شدیم همچنان تشکل های مردمی سنگ آشغال کف خیابان را به سینه می زنند، برای درختان نگرانند، یا به حفاظت این و آن موجود زنده می پردازند.

درآمد زایی با حمایت از محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روزنامه روزان در یادداشتی به قلم اکبر زمانی منتقد آورده است: زمانه ای که مردم دچار مشکلات اقتصادی اند باید تمام هم و غم مردم اقتصاد باشد تا جامعه و کشور از این معضل بیرون آید ولی همچنان می بینیم سازمان های مردم نهاد تمام دغدغه شان محیط زیست است. این موضوع را اگر چند علتی نگاه کنیم یک علت اساسی آن است که از این محیط زیست مردم پول در می آورند با شعار محیط زیستی بیشترین تخریب را اعمال می کنند. دستگاه های نظارتی هم توجه عمیقی به آن ندارند.

زیرا در این زمان، اغلب مردم به فکر نان فردای خود هستند و چگونه انجمن های مردم نهاد با جیب خالی و بدون چشمداشت فعالیت می کنند. تردید نیست شاید از همین شعار حفاظت از محیط زیست درآمدزایی، آن هم با تخریب محیط زیست انجام شود.
مردم امروزه ساده ترین راه برای درآمدزایی را برمی گزینند. دیگر کسی به فکر بیل دست گرفتن برای پول در آوردن نیست. درتجارت جهانی الزام به یک سری قاعده هایی است که هر کس می تواند آن را یاد بگیرد و کسب درآمد کنند.

تصور کنید با این اوصاف عده ای برای محیط زیست که هیچ سودی به جهت مادی برایشان ندارد، عملی انجام دهند. این فردگرایی شدیدی است که کل دنیا را فرا گرفته است و فرد در مرحله اول به منافع فردی خود می اندیشد تا چیزی شبیه منافع جمعی.
برای مثال افراد با نام پاکسازی از فلان نقطه، افرادی را جمع می کنند و در قالب تور به جاهای کمتر دست خورده طبیعت می برند و آنجا را به افتضاح می کشانند. منافع فردی تنها پول نیست کما اینکه در این دسته ها کمبود های شخصیتی و جنسی و... نیز ارضا می شود.

افراد طوری از محیط زیست حرف می زنند که گویی همین چند ساعت دیگر نابود می شود در صورتی که خودشان مخربان اصلی آن هستند. طبیعت ویرانگر است. صحرای آفریقا زمانی دریا بوده است ، دایناسورها نابود شدند بر مبنای همین تغییرات جوی و طبیعت بوده است که نابود شده است. یادمان باشد که طبیعت ویرانگر و وحشی است! زیاد به فکر حفاظتش نباشیم! خودش هر کاری بخواهد می کند و ما در برابر طبیعت باید تسلیم باشیم از خشکسالی تا سیل و زلزله هایش!

درست است انسان تخریب می کند، جو و هوا را تغییر می دهد، زمین را گرم می کند اما تخریب من و تو که شاید پوست تخمه ای روی زمین بیندازیم هیچ است و طبیعت برای ما توفان و سیلاب راه نمی اندازد بلکه دغدغه ما باید برای معدن های شن و ماسه ، مرغداری و... باشد اگر قرار است دغدغه محیط زیستی داشته باشیم. درغیر این صورت ما برای ارضای نیاز مادی، شخصیتی و...فعالیم.

 

کلید واژه :

حمایت از محیط زیست

،

درآمد زایی

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha