کد خبر : ۳۴۴۴۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عوامل عمده موثر در ابتلا به سرطان

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی گفت: آمار ابتلا به سرطان در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است ولی سرعت رشد سرطان در کشورهای جهان سوم از جمله ایران بیشتر است.

عوامل عمده موثر در ابتلا به سرطان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پدرام فدوی، عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی در آستانه برگزاری کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی و سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی اظهار داشت: این کنگره که در آذر ماه سال جاری برگزار می شود همه موضوعات مرتبط با سرطان های توپر به غیر از سرطان های مرتبط با خون مطرح و موردبحث و گفت وگو قرار می گیرد.

دبیر اجرایی کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی و سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی  با اشاره به اینکه سرطان های غیرخونی شامل انواع سرطان های پروستات، سینه، مری، معده و ... است گفت: جدیترین دستاوردهای علمی در حوزه درمان سرطان دراین کنگره توسط اساتید و صاحبنظران برجسته ارائه می شود. 

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه سالانه حدود 90 تا 100 هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور داریم، عنوان کرد: آمار ابتلا به سرطان در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است ولی سرعت رشد سرطان در کشورهای جهان سوم از جمله ایران بیشتر است.

فدوی آلودگی محیطی که در صدر آن آلودگی هوا و غذا است و همچنین آلودگی ناشی ازکودهای شیمیایی از عوامل خطر اصلی در بروز سرطان است که البته تغذیه نامناسب و کیفیت بد زندگی نیز در ایجاد این بیماری اثرگذار است. 

وی با اشاره به اینکه درصدی از دلایل ابتلا به سرطان قابل پیشگیری است گفت: چاقی یکی از فاکتورهای خطر  ابتلا به بسیاری از سرطان ها است همچنین با مصرف رژیم غذایی مناسب همچون مصرف میوه و سبزیجات فراوان و کنترل استفاده از روغن های نامناسب در پیشگیری از سرطان می توان اقدام کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ژنتیک در 90 درصد از سرطان ها تاثیری ندارد، گفت: البته عمده سرطان ها در اثر تغییر ژنتیکی ایجاد می شوند ولی سرطان چندان ارثی نیست و تنها بخش کمی از سرطان ها ممکن است از طریق وراثت منتقل شوند.

کلید واژه :

عوامل عمده موثر در ابتلا به سرطان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha