کد خبر : ۳۴۴۴۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صادرات زباله های پلاستیکی آمریکا به کشورهای فقیر

محموله های بزرگ حاویِ زباله های پلاستیکی آمریکا روانه کشورهای فقیر می شود.

صادرات زباله های پلاستیکی آمریکا به کشورهای فقیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با ممنوعیت ورود محموله های زباله پلاستیکی آمریکا به چین، این زباله ها به کشورهای فقیرتر فرستاده می شوند.

نتایج بررسی ها نشان می دهد به دنبال اقدام چین در ممنوعیت ورود زباله های پلاستیکی به این کشور، صادرات محموله های زباله پلاستیکی آمریکا به کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است.

نزدیک به نیمی از زباله های پلاستیکی صادر شده از آمریکا در شش ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به تایلند، مالزی و ویتنام فرستاده شده تا مورد بازیافت قرار بگیرد. سال گذشته، آمریکا بیش از ۷۰ درصد از این زباله ها را به چین و هنگ کنگ فرستاده بود.

ممنوعیت ورود زباله های پلاستیکی به چین که بزرگترین وارد کننده زباله های پلاستیکی برای بازیافت در جهان به حساب می آید، کشورهای غربی را با حجم بالایی از این زباله ها روبرو کرد. در کنار آمریکا، انگلیس، آلمان، ژاپن و مکزیک از جمله کشورهایی هستند که بیشترین صادرات زباله های پلاستیکی را به چین داشته اند.

کارشناسان معتقدند که در این میان آمریکا از کشورهای فاقد قوانین کافی برای حفاظت از محیط زیست شان سوء استفاده می کنند. همچنین کارخانه های آمریکایی با نپذیرفتن مسئولیت زباله های پلاستیکی تولیدی خود از کشورهای در حال توسعه بهره وری می کنند.

روزنامه گاردین، این محموله های زباله های پلاستیکی شامل مواد بازیافتی خانگی در آمریکاست که دربرگیرنده بطری های پلاستیکی یک بار مصرف و کیسه های پلاستیکی است. همچنین برخی از آن ها حاوی مواد سمی هستند.

کلید واژه :

زباله

،

پلاستیک های تجزیه پذیر

،

آلودگی های پلاستیکی

،

آلودگی پلاستیک

،

صادرات زباله های پلاستیکی آمریکا

،

کشورهای فقیر

،

زباله های پلاستیکی

ثبت نظرات
captcha