کد خبر : ۳۴۴۴۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیرین کننده های مصنوعی باکتری های مفید روده را می کشند

یک مطالعه جدید ادعا می کند که شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام، سوکرالوز و ساخارین می توانند باکتری های مفید روده را مختل کنند.

شیرین کننده های مصنوعی باکتری های مفید روده را می کشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تک تایمز، یک خبر بد برای افرادی که شیرین کننده های مصنوعی مصرف می کنند. تحقیقات جدید نشان داده است که محصولاتی که به عنوان جایگزینی برای شکر استفاده می شوند، به عنوان یک سم برای باکتری های مفید روده عمل می کنند.

محققان دانشگاه نانیانگ سنگاپور نسبت به سمی بودن شش شیرین کننده مصنوعی یعنی آسپارتام، سوکرالوز، ساخارین، نئوتام، آدوانتام و اسسولفام پتاسیم را مورد آزمایش قرار دادند که همه آنها توسط افراد مبتلا به دیابت یا افرادی که از مصرف قند دست کشیده اند، مصرف می شود.

پژوهشگران همچنین 10 مکمل ورزشی محبوب را که حاوی این شیرین کننده های مصنوعی هستند، مورد آزمایش قرار دادند.

محققان باکتری های زیست تاب(bioluminescent) را از ای.کولی(E. coli) گرفتند تا آزمایش کنند که چگونه به شیرین کننده های مصنوعی واکنش نشان می دهد.

باکتری های زیست تاب هنگام تشخیص سموم، نور تولید می کنند که این ویژگی، آنها را یک نماینده مناسب برای آزمایش یک سیستم میکروبی پیچیده می کند.

هنگامیکه محققان باکتری های زیست تاب را در معرض غلظت های معینی از شیرین کننده های مصنوعی قرار دادند، دریافتند که باکتری ها سمی شده اند. تنها مقدار یک میلی گرم در میلی لیتر از این ماده کافی است تا باکتری های مفید روده را تحت تاثیر قرار دهد.

این برای افرادی که از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می کنند، خبر بدی است،  چرا که یک باکتری روده مختل شده، عامل ایجاد مشکلات سلامتی مختلفی خواهد بود.

مطالعات قبلی، شیرین کننده های مصنوعی را به بروز دیابت و چاقی مرتبط کرده بود.

یکی از محققان گفت: نتایج این مطالعه ممکن است در درک نسبت مسمومیت شیرین کننده های مصنوعی و پتانسیل اثرات منفی بر جوامع میکروبی روده کمک کند. علاوه بر این، باکتری زیست تاب آزمایش شده به طور بالقوه می تواند برای تشخیص شیرین کننده های مصنوعی در محیط استفاده شود.

آیا شیرین کننده های مصنوعی بد هستند؟

تمام شش نوع شیرین کننده مصنوعی مورد استفاده در این مطالعه توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده اند. همچنین برخی از انجمن های بهداشت عمومی توصیه می کنند که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی به عنوان یک جایگزین برای قند، تا زمانیکه در مقادیر مناسب مصرف شود، مانعی ندارد.

شیرین کننده های مصنوعی در محصولات غذایی و نوشیدنی های متعدد برای کمک به افرادی که قصد کنترل قند خون خود را دارند، تبلیغ و استفاده می شوند.

علاوه بر این، مطالعات متعدد هشدار داده اند که شیرین کننده های مصنوعی موجب آلودگی های محیط زیست از جمله آلودگی آب های زیرزمینی و آب آشامیدنی می شوند.

یافته های محققان در مجله Molecules منتشر شده است

کلید واژه :

شیرین کننده مصنوعی

،

باکتری های مفید روده

ثبت نظرات
captcha