کد خبر : ۳۴۴۴۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل آبفا

تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: باید تعرفه های آب برای مشترکان پرمصرف به گونه ای باشد که حالت بازدارندگی از مصرف را داشته باشد که البته پیشنهاد آن از طرف وزارت نیرو به دولت داده شده است.

تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا جانباز ضمن انتقاد از قیمت های فعلی آب اظهار کرد: وزارت نیرو در کارگروه سازگاری با کم آبی پیشنهاد افزایش قیمت آب را ارائه کرده که البته هدف از انجام این کار تنها بازدارندگی از مصرف بوده است.

وی افزود: این مساله که افرادی بدون توجه به وضعیت آبی اقدام به مصرف زیاد می کنند منطقی نیست، چرا که کسی که در این شرایط آب زیادی  مصرف می کند قطعا باید هزینه بیشتری را پرداخت کند.  

جانباز با اشاره به اهمیت اصلاح تعرفه برای مشترکان پرمصرف گفت: قطعا این مساله می تواند در میزان مصرف آب مشترکان نیز تاثیرگذار باشد، لذا امیدواریم که این موضوع در دستور کار قرار گیرد.  

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور همچنین از افتتاح فاز اول آب شیرین کن بندرعباس خبر داد و افزود: این آب شیرین کن از هفته گذشته وارد مدار شده و هر زمان که مقامات ملی وقت شان اقتضاد کند، این آب شیرین کن افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، آب شیرین کن بندرعباس ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز و در فاز اول ظرفیت دارد که در مجموع ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز برای فازهای بعدی آن ظرفیت دارد.  

روز چهارشنبه نیز عباس سروش - معاون وزیر نیرو، اعلام کرد: پیشنهاد افزایش تعرفه آب برای مشترکان پر مصرف از سوی وزارت نیرو به هیات دولت داده شد و اخیرا نیز گویا این طرح به تصویب رسیده است.

کلید واژه :

تعرفه آب

،

آب

،

صرفه جویی در مصرف آب

ثبت نظرات
captcha