کد خبر : ۳۴۴۳۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از ۸۰ درصد کشور در منطقه خشک قرار دارند

ضرورت انتقال آب در ایران گریزناپذیر است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفا وزارت نیرو گفت: حدود ۸۴.۵ درصد از کشور در منطقه خشک و فراخشک قرار گرفته که این مساله مشکلات متعددی را برای تامین آب به وجود آورده است.

ضرورت انتقال آب در ایران گریزناپذیر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صدیقه ترابی امروز در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگارن با بیان ایکه منابع آب تجدید شونده در ایران حدود ۲۵ درصد متوسط جهانی است اظهار کرد: تنها ۱۵.۵ درصد کشور در مناطق مرطوب و نیمه مرطوب قرار گرفته و متوسط بارش در کشور تنها حدود ۲۰۰ میلیمتر است.

وی در خصوص مزایا و معایب انتقال آب گفت: در کشور مصر گفته می شد که نباید هیچ گونه انتقال بین حوزه ای صورت گیرد و تمام افراد باید در اطراف نیل حاضر شوند اما زمانی که جمعیت در این نقطه افزایش یافت مصر مجبور شد تا شرایط را در دیگر نقاط این کشور برای زندگی شهروندانش فراهم کند.

وی افزود: باتوجه به اینکه در ایران ۱۵ درصد از نقاط کشور در منطقه مرطوب قرار دارد انتقال جمعیت به این مناطق بسیار سخت است، لذا باید از مکانیزم های بین حوزه ای توزیع مکانی استاندارد انتقال آب استفاده کنیم.

وی با اشاره به آخرین مصوبه دولت در این حوزه گفت: طبق این مصوبه می بایست انتقال آب تنها با هدف شرب صورت بگیرد لذا با این توضیحات می توان نتیجه گیری کرد که انتقال آب اگر به درستی صورت گیرد می تواند راهگشا باشد.

کلید واژه :

ضرورت انتقال آب در ایران

،

انتقال آب در ایران

،

انتقال آب

،

ایران

ثبت نظرات
captcha