کد خبر : ۳۴۴۳۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح نوین زیست محیطی کاشت چیپس درختی به جای چمن کاری در غرب تهران

شهردار منطقه۲۲ گفت: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین زیست محیطی و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.

طرح نوین زیست محیطی کاشت چیپس درختی به جای چمن کاری در غرب تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، با اشاره به طرح حذف کاشت چمن در شهر تهران خاطر نشان کرد: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.

نوذر پور با بیان توضیحاتی در مورد این طرح زیست محیطی گفت: به منظور کمک به جوان سازی درختان و ایجاد شرایط مناسب رشد، هزاران اصله درخت در سطح منطقه۲۲ هرس می شود که بلااستفاده دپو و دور ریخته می شدند، که با اجرای این طرح سرشاخه های هرص شده را به چرخه بازیافت برگشت داده شد و در موضوعات محیط زیستی و خدمات شهری استفاده کردیم.

شهردار منطقه۲۲ افزود: سرشاخه های هرس شده به وسیله ماشین آلات به چیس درختی تبدیل و با اوکسید آهن موجود در کشورمان رنگ طبیعی زده می شوند، که هیچ گونه آسیبی برای طبیعت ندارد.

نوذرپور با بیان اینکه این طرح کمک شایانی به زیباسازی فضای سبز شهری کرده است، ادامه داد: با اجرای این طرح، فضای وسیعی از سطح منطقه را با رنگها و الگوهای ایرانی می توان زینت داد، که شباهت و هم زیستی زیادی با فضای سبز دارد.

وی از دیگر مزایا و فواید زیست محیطی این طرح را نیز در صرفه جوی آب دانست و گفت: استفاده از این چیپس درختی در زیر درختان باعث کند شدن ۶۰درصدی تبخیر آب، آبیاری درختان می شود و نیز باعث کاهش ۴برابری هزینه ریالی آبیاری درختان شده.

همچنین این طرح با همکاری سازمان زندانها انجام می شود تا به بتوانیم به اشتغال زایی زندانیان کشور کمکی شود.

کلید واژه :

چیپس درختی

،

چمن کاری

،

غرب تهران

ثبت نظرات
captcha