کد خبر : ۳۴۴۳۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تأثیرگذاری مشاغل سبز در احیای محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ایجاد شغل باید مبتنی بر توسعه پایدار باشد.

تأثیرگذاری مشاغل سبز در احیای محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، « داد فتحی بیرانوند» در جلسه شورای اداری استان که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در محل سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت محیط زیست، بیان کرد: گرمایش جهانی زمین، فرسایش خاک، از بین رفتن جنگل ها و ... ازجمله مشکلات موجود زیست محیطی است که هرکدام اهمیت زیادی دارد.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد شغل و این که برخی مشاغل موجب تخریب محیط زیست شده است، افزود: ایجاد شغل باید مبتنی بر توسعه پایدار باشد.

فتحی بیرانوند با تاکید بر ایجاد مشاغل سبز و سازگار با محیط زیست، اضافه کرد: سند ملی اشتغال سبز رونمایی شده و با توجه به این که ایجاد چهار هزار شغل تعریف شده که می توان ۵۰۰ مورد را به مشاغل سبز اختصاص داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان این که لرستان برای انجام این ایده استان پایلوت شد، گفت: در این راستا در استان طرح ترویج و کارآفرینی سبز با استفاده از ظرفیت دختران فارغ التحصیل در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این که ۷۱ نفر در این زمینه در استان ثبت نام شدند و در این راستا دو کارگاه و یک پنل برگزار شده است، گفت: در نهایت ایده ۲۰ نفر در استان تصویب شد که برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

فتحی بیرانوند با تاکید بر این که این مشاغل پایدار هستند و در راستای احیای محیط زیست تاثیرگذار هستند، گفت: محیط زیست استان از طرح های مشاغل سبز حمایت خواهد کرد.

کلید واژه :

تأثیرگذاری مشاغل سبز

،

احیای محیط زیست

ثبت نظرات
captcha