کد خبر : ۳۴۴۳۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه رود مشخص شد.

علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید موسوی در علت مرگ و میر ماهیان در رودخانه زرینه رود اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به پیگیری های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب های آلاینده به زرینه رود و افزایش حجم  آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.

وی ادامه داد: طی مشاهده مرگ و میر ماهی روز شنبه ۷ ماه در رودخانه زرینه رود در محدوده شهرستان میاندوآب اکیپ های نظارت و پایش این اداره کل با همکاری مسئولین محلی در محل حاضر شدند.

موسوی گفت: به منظوربررسی میدانی، از محل مرگ و میر ماهی در رودخانه و منابع آلاینده احتمالی آن بازدید و نمونه برداری انجام شده است.

وی افزود: با توجه به آنالیزهای تخصصی انجام گرفته توسط آزمایشگاه این اداره کل مشخص شد طی کاهش آب و ورود پساب غیر استاندارد یکی از واحدهای صنعتی منطقه به رودخانه موجب  افزایش بار آلی و کاهش میزان اکسیژن محلول آب رودخانه شده وموجب تلفات گسترده ماهی در آن محدوده گردیده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی افزود: با توجه به مشخص شدن علل مرگ میر و شدت آن این اداره کل از طریق مراجع قضائی پیگیر موضوع ،  تا حصول نتیجه نهایی و مجازات عوامل آن خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به پیگیری های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب های آلاینده به رودخانه و افزایش حجم  آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.

کلید واژه :

علت مرگ و میر ماهی

،

رودخانه زرینه

ثبت نظرات
captcha