کد خبر : ۳۴۴۳۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پزشکی قانونی اعلام کرد

مرگ روزانه ۴۵ نفر در تصادفات رانندگی/ افزایش ۱.۷ درصدی جانباختگان

سازمان پزشکی قانونی آمار جانباختگان و مصدومان حوادث ترافیکی در پنج ماهه امسال را اعلام کرد، آماری که از مرگ ۷۰۶۲ نفر و مصدومیت بیش از ۱۵۸ هزار نفر حکایت دارد.

مرگ روزانه ۴۵ نفر در تصادفات رانندگی/ افزایش ۱.۷ درصدی جانباختگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، از آغاز سال ۱۳۹۷ تا پایان مردادماه ۷۰۶۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، افرادی که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۶۹۴۵ نفر بود، ۱.۷ درصد بیشتر شده اند. افرادی که اگر تعدادشان را تقسیم بر تعداد روزهای سال کنیم بیانگر مرگ روزانه ۴۵ نفر در جاده های کشور است.

این آمار اما زمانی وحشتناک تر می شود که بدانیم تقریبا در هریک ساعت و نیم ۲ نفر در تصادفات رانندگی ایران جان خود را از دست می دهند.

از میان این جانباختگان  ۵۵۲۲ نفر مرد و ۱۵۴۰ نفر نیز زن بوده اند.

همچنین طبق آمار پزشکی قانونی  پنج ماهه امسال استان های با ۶۲۹ مورد فوتی، تهران با ۵۱۴ و خراسان رضوی با ۴۹۴ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۸۳ و خراسان جنوبی با ۹۳ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده اند.

در این مدت همچنین از کل تلفات تصادفات ۱۸۲۰ نفر در مسیرهای درون شهری جان خود را از دست داده اند که از کاهش ۴.۹ درصدی نسبت به سال قبل حکایت دارد اما در مقابل ۴۷۲۰ نفر در محورهای برون شهری جانباخته اند که  ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

برابر این آمار مرگ در جاده های روستایی نیز ۵۱۸ مورد گزارش شده که ۱۴.۱ درصد افزایش را نشان می دهد و چهار نفر نیزدر مسیرهای نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

در مرداد سال جاری نیز آمار تلفات تصادفات ۱۵۶۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۱.۱ درصدی دارد.

آمار مصدومان حوادث رانندگی که به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند نشان می دهد که پنج ماهه سال جاری ۱۵۸ هزار و ۷۵۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۰۸ نفر مرد و ۴۵ هزار و ۲۵۱ نفر زن بودند. این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷.۴ درصدی داشته است.

در مرداد ماه نیز آمار مصدومان حوادث رانندگی با رشد ۵.۸ درصدی مواجه بود و از ۳۳ هزار و ۵۰۶ نفر در مرداد ماه سال گذشته به ۳۵ هزار و ۴۵۷ نفر در مرداد امسال رسید.

کلید واژه :

ایمنی

،

حادثه ترافیکی

،

حادثه

،

ترافیکی

،

تصادفات رانندگی

،

خستگی

،

خواب آلودگی

،

تصادفات رانندگی

ثبت نظرات
captcha