کد خبر : ۳۴۴۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بکارگیری کارشناسان محیط زیست در واحدهای آلاینده قم

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: واحدهای آلاینده صنعتی باید کارشناسان و فارغ التحصیلان محیط زیست را در واحدهای خود به کار گرفته و از قوانین، ضوابط و استانداردهای زیست محیطی آگاهی داشته باشند.

بکارگیری کارشناسان محیط زیست در واحدهای آلاینده قم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قم روز یکشنبه اعلام کرد که سید رضا موسوی مشکینی در جلسه بررسی قانون هوای پاک در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان افزود: عدم آگاهی از قوانین، ضوابط و استانداردهای زیست محیطی باعث بروز برخی تخلفات و آلودگی ها در واحدهای صنعتی می شود.
وی ادامه داد: وجود کارشناسان با دانش زیست محیطی در واحدهای صنعتی و تولیدی، زبان مشترکی برای دستیابی به صنعت پاک و کاهش آلودگی های زیست محیطی بوجود می آورد.
وی با بیان این که واحدهای آلاینده صنعتی حتما باید برای انجام امور مربوط به نمونه برداری، اندازه گیری، پایش و کنترل مستمر آلودگی، از کارشناسان محیط زیست استفاده کنند تصریح کرد: فارغ التحصیلان محیط زیست در استان قم برای حضور در واحدهای صنعتی باید ساماندهی شده و برخی آموزش ها را فرابگیرند.
موسوی در پایان با بیان این که فعالان و متولیان حوزه صنعت نیز باید پیشنهادها و راهکارهای خود را برای اجرای هرچه بهتر قانون هوای پاک در قم ارائه دهند، اظهار داشت: توانمندسازی علمی و اجرایی تشکل های زیست محیطی در استان در دستور کار قرار گرفته و با جدیت پیگیری می شود.
قانون هوای پاک در جلسه علنی بیست و پنجم تیرماه سال 96 به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ یازدهم مردادماه 96 به تایید شورای نگهبان رسید.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
1175 /

 

کلید واژه :

واحدهای آلاینده قم

،

کارشناسان محیط زیست

،

قم

ثبت نظرات
captcha