کد خبر : ۳۴۴۳۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خسارت سیلاب به تاسیسات آبرسانی 29 روستای گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از خسارت ناشی از سیل و رانش زمین به تاسیسات آبرسانی 29 روستای استان خبر داد.

خسارت سیلاب به تاسیسات آبرسانی 29 روستای گیلان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محبعلی رنج ور افزود: افزون بر 34 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی این روستاها در شهرستان های رودبار، رضوانشهر ، تالش و صومعه سرا خسارت وارد شده است.
وی بیشترین میزان خسارت را مربوط به تخریب خطوط انتقال و توزیع ذکر و اضافه کرد: از ساعت وقوع سیل و رانش زمین در این چهار شهرستان تمامی عوامل شرکت آبفار گیلان جهت رفع خرابی ها و وصل شدن آب شرب روستاهای حادثه دیده بسیج شدند.
وی با بیان اینکه آب آشامیدنی هشت هزار خانوار این روستاها وصل شده ، گفت: بمنظور تامین آب شرب روستاهای حادثه دیده بسته های آب یک لیتری بین روستاییان و توزیع آبرسانی سیار نیز انجام شد.
رنج ور با تاکید بر حضور مستمر معاون بهره برداری و سایر اعضای کمیته بحران این شرکت در روستاهای متاثر از سیلاب افزود: برای اطمینان از سلامت آب شرب روستاهای حادثه دیده، کارشناسان کنترل کیفیت این شرکت همراه با آزمایشگاه سیار در این مناطق حضور یافتند و آزمایش های ارزیابی کدورت و کلرسنجی از شبکه ها و تانکرهای آبرسانی را به طور مداوم انجام دادند.
رنج ور با اشاره به بازدیدها و نمونه برداری های مشترک از آب این روستاها توسط کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و شرکت آبفار استان اظهار داشت: مخازن و شبکه های آبرسانی تمامی این روستاها نیز شستشو شد.
تا پایان سال 96، یک هزار و 789 روستای گیلان برخوردار از نعمت آب شرب هستند. آب و فاضلاب روستایی گیلان حدود 290 هزار مشترک دارد که حدود 248 هزار از این تعداد، مشترکان خانگی هستند

کلید واژه :

سیلاب

،

تاسیسات آبرسانی

،

روستای گیلان

،

خسارت

ثبت نظرات
captcha