کد خبر : ۳۴۴۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کار احداث و ارتقای هشت تصفیه خانه فاضلاب کردستان در دست اجرا است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: هشت پروژه احداث و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای مختلف استان در دست اجرا است.

کار احداث و ارتقای هشت تصفیه خانه فاضلاب کردستان در دست اجرا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، محمدحسین محمدی اظهار داشت: شش تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای مختلف این استان فعال است و آب تصفیه شده این واحدها برای مصارف آبیاری فضای سبز، صنایع و دیگر امور مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هشت طرح فاضلاب در دست اجرا است، افزود: کار احداث سه تصفیه خانه فاضلاب بیجار، یاسوکند و کامیاران امسال به پایان می رسد تا ظرفیت تصفیه فاضلاب از ۷۰ درصد فعلی به ۸۰ درصد برسد.

مدیرعامل شرکت آبفای کردستان ادامه داد: با احداث و ارتقای پنج تصفیه خانه دیگر در شهرهای دهگلان، دیواندره، سنندج، سقز و مریوان ظرفیت تصفیه فاضلاب به ۹۱ درصد خواهد رسید.

محمدی یادآور شد: ۹۵ درصد فاضلاب جمعیت شهری استان توسط شبکه فاضلاب شهرها جمع آوری می شود که این میزان معادل دو برابر میانگین جمع آوری فاضلاب در سطح کشور که ۴۵ درصد است، می باشد.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد جمعیت شهرنشین استان از خدمات جمع آوری و ۱۰ درصد از خدمات تصفیه فاضلاب برخوردار نیستند، بیان کرد: این میزان جمعیت در ۲۰ شهر استان پراکنده هستند و برای احداث تأسیسات مورد نیاز در این شهرها، چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در حال حاضر پنج تصفیه خانه آب در شهرهای سنندج، بانه، سقز و حسن آباد یاسوکند فعال است و سالانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب تصفیه شده را توزیع می کنند.

محمدی از در دست اقدام بودن چهار طرح آبرسانی بلندمدت به شهرهای سنندج، دیواندره، بانه و سقز خبرداد و اظهارداشت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۳۵۰ هزار مشترک از آب شرب سالم و خدمات شرکت آبفا کردستان بهره مند هستند.

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب کردستان

،

تصفیه خانه فاضلاب

،

کردستان

ثبت نظرات
captcha