کد خبر : ۳۴۴۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی:

 مدیریت پساب برای صنایع آب بر خراسان رضوی الزامی است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مدیریت پساب و موضوع بازچرخانی آب برای صنایع استان الزام محیط زیستی است.

 مدیریت پساب برای صنایع آب بر خراسان رضوی الزامی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تورج همتی صبح شنبه درنشستی که به ریاست معاونت قضایی دادگستری استان درخواف برگزار شداظهار کرد: برای رفع چالش های کمبود آب و مشکلات زیست محیطی در منطقه ارائه یک برنامه جامع زیست محیطی از سوی معادن پلاسری وتوده ای یک الزام است و همه صاحبان صنایع و معادن مربوطه لازم است دراسرع وقت در راستای رفع مغایرت های زیست محیطی و رعایت اصول و موازین زیست محیطی و بهداشتی گام های موثری درجهت بهبود شرایط زیست محیطی منطقه بردارند.

وی افزود: با توجه به مشکلات زیست محیطی حاصل از بروز پدیده گردوغبار لازم است تمامی جاده ها و مسیر های دسترسی  معادن وصنایع منطقه آسفالت و یا مالچ پاشی شوند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: مدیریت غیر اصولی پساب های صنایع فولادی منطقه باید اصلاح شودومدیریت پساب هاوموضوع بازچرخانی آب برای صنایع آب بریک الزام محیط زیستی است و لازم است با توجه به کمبود آب منطقه و افت شدید سطح آبهای زیر زمینی به این مهم توجه شود.

همتی تاکید کرد: باتوجه به اینکه حفظمحیط زیست و سلامت مردم درمنطقه سالها مغفول مانده است، تسریع در رفع چالش های موجود درحوزه محیط زیست منطقه یک ضرورت است و دراین خصوص از ورود دستگاه قضایی به موضوع سپاسگزاری می کنم.

درادامه این نشست که با حضور دادستان و ریاست دادگستری خواف،سرپرست فرمانداری ،فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهی سپاه شهرستان و با هدف چاره اندیشی درخصوص نگرانی آلودگی آبهای زیر زمینی و معضل کمبود شدید آب کشاورزی برگزار شده بود،به موضوع استقرار شهرک گلخانه ای و استقرار تجهیزات شیرین کننده آب جهت انتقال آب به صنایع فولادی اشاره شد و این موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

کلید واژه :

 مدیریت پساب

،

صنایع آب بر

،

خراسان رضوی

ثبت نظرات
captcha