کد خبر : ۳۴۴۲۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان محیط زیست خبرداد

آغاز خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست، از آغاز خود اظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز خبر داد.

آغاز خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمید جلالوندی بابیان اینکه در سال جاری، فرآیند واحدهای صنعتی و خدماتی سبز طبق سال گذشته بر مبنای خود اظهاری صنایع و خدمات است، گفت: واحدهای صنعتی و خدماتی بر اساس شاخص های صنعت و خدمات سبز می توانند در این فرآیند شرکت کنند.

وی ادامه داد: پرسشنامه واحدهای صنعتی و خدماتی سبز سال ۹۷ به  همراه کتابچه راهنما به صورت فایل الکترونیک از امروز(۷ ماه) در پورتال سازمان حفاظت محیط زیست به آدرس www.doe.ir  قابل دسترس است و همه واحدهای صنعتی و خدماتی متقاضی می توانند جهت تکمیل این پرسشنامه ها به صورت مکانیزه حداکثر تا ۲۳ آبان ۹۷ اقدام کنند.

جلالوندی افزود: با توجه به تفویض اختیار همایش واحدهای صنعتی و خدماتی سبز به ادارات کل استان ها در سال جاری از سوی عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - در دستورالعمل جدید بررسی واحدها و تقدیر از آن ها در ادارات کل انجام می شود.

وی بیان اینکه ادارات کل در بررسی های خود واحدهای صنعتی و مراکز خدماتی را بر اساس معیارها و شاخص های ابلاغی تعیین می کنند،گفت: پس از نهایی شدن، از هر گروه صنعتی و خدماتی، ۲ واحد برای رقابت در سطح ملی به دفتر ارزیابی زیست محیطی معرفی می شوند که درنهایت واحدهای برگزیده در همایش ملی معرفی می شوند. پس از پایان مهلت اعلام شده به هیچ یک از موارد ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی افزود: دبیرخانه واحدهای صنعتی و خدماتی سبز به منظور بررسی دقیق تر عملکرد واحدهای متقاضی در سال جاری، گروه های صنعتی را از ۸ گروه به ۱۰ گروه افزایش دادند. همچنین واحدهای خدماتی به ۷ گروه تفکیک شده اند.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: به پرسشنامه هایی که ناقص باشد و پس از تاریخ مقرر ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ََ

کلید واژه :

خوداظهاری واحدهای صنعتی

،

خدماتی سبز

ثبت نظرات
captcha