کد خبر : ۳۴۴۲۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مسمومان الکلی بندرعباس به 302 نفر رسیدند /27 نفر فوت و ۵۲ نفر دیالیز شدند

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش شمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکی در بندرعباس به ۱۱۸ نفر خبر داد.

مسمومان الکلی بندرعباس به 302 نفر رسیدند /27 نفر فوت و ۵۲ نفر دیالیز شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش شمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکی در بندرعباس به ۱۱۸ نفر خبر داد.

دکتر «فاطمه نوروزیان» در گفتگو با ، با اعلام این خبر افزود: شمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی هم اکنون به ۱۱۸ نفر رسیده است.

وی با بیان این که حال برخی از این افراد وخیم است، تصریح کرد: متأسفانه ۱۰ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده اند.

--مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: تاکنون ۵۲ نفر از این افراد دیالیز شده اند و تعدادی دیگر نیز در نوبت دیالیز هستند.

نوروزیان گروه سنی افراد مسموم شده را ۱۷ تا ۵۰ سال عنوان کرد.

اخبار کرج:

9 مسموم و یک فوتی با مصرف مشروبات الکلی در کرج

--بر اساس آخرین آمارها تعداد مسمومیت ها به 154 نفر رسیده و 12 نفر هم فوت کرده اند. 

وی افزود: لازم به ذکراست که  علائم مسمومیت در برخی مواقع با تاخیربروز داده می شود که این عوارض می تواند موجب جهت  کوری ، نارسایی حاد کلیه، کما و درنهایت مرگ گردد.

--پیرحسین کولیوند در مورد آخرین جزئیات مسمومیت با الکل اظهار کرد: بر اساس گزارش تجمیعی تا ساعت ۱۵ امروز(جمعه)، مجموع افرادی که به واسطه استفاده از مشروبات الکلی دست ساز دچار مشکل شدند به ۱۶۹ نفر رسیده است.  

وی اضافه کرد: متاسفانه تا کنون ۱۵ نفر در چهار استان کشور بر اثر استفاده از این مشروبات جان خود را از دست داده اند که به ترتیب ۱۱ نفر در استان هرمزگان، دو نفر در استان خراسان شمالی و دو نفر هم در استان البرز فوت شده اند.  

وی در مورد آمار افراد بستری نیز گفت: ۱۴۵ نفر بستری هستند که ۱۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

کولیوند افزود: همچنین ۹ نفر پس از درمان ترخیص شده اند.

پیرحسین کولیوند در گفت وگو با ، در مورد آخرین آمار مسمومیت با الکل در کشور گفت: مسمومیت با الکل در استانهای البرز، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان از 1 لغایت 7 تا ساعت 23:00 شب گذشته به 302 نفر رسیده است.
سرپرست سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت: تعداد فوتی ها و مرگ مغزی 27 نفر است که به تفکیک استان های هرمزگان 16 نفر ،خراسان شمالی 4 نفر ،البرز 4 نفر ،کهگیلویه و بویراحمد 3 نفر را شامل می شود.
وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر ٢٢٩ نفر بستری هستند و ١۵نفر از این تعداد نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. ۴۶ نفر نیز درمان و ترخیص شده اند.

ادامه دارد...

کلید واژه :

مسمومان الکلی

،

دیالیز شدند

ثبت نظرات
captcha