کد خبر : ۳۴۴۲۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فرود هواپیمای بوئینگ با ۴۷ سرنشین در آب های اقیانوس آرام

یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ متعلق به خطوط هوایی «ایر نیوگینی» بامداد جمعه در آب های اقیانوس آرام در نزدیکی جزیرۀ میکرونزی درون دریا افتاد.

فرود هواپیمای بوئینگ با ۴۷ سرنشین در آب های اقیانوس آرام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ متعلق به خطوط هوایی «ایر نیوگینی» بامداد جمعه در آب های اقیانوس آرام در نزدیکی جزیرۀ میکرونزی درون دریا افتاد.

«ایر نیوگینی» شرکت هواپیمایی ملیِ کشور پاپوآ گینه نو است. کشوری که در اقیانوس آرام در شمال استرالیا و شرق اندونزی قرار دارد.

به گفتۀ رسانه های محلی، هواپیما به دلایل نامشخص باند فرودگاه را رد کرد و در انتهای باند در آب های اطراف فرود آمد. این هواپیما ۳۶ مسافر و ۱۱ خدمه داشت.

نیمی از هواپیما در همان لحظات اولیه به زیر آب فرو رفت اما نیروهای امدادی و افراد محلی توانستند سرنشینان را نجات دهند. به هیچ یک از سرنشینان آسیب جدی نرسیده است و همۀ آنها برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شده اند.

جیمی امیلیو، مدیرکل فرودگاه میکرونزی می گوید: «هواپیما باید در این فرودگاه فرود می آمد اما ۱۳۷ متر دورتر به دریا افتاد. دقیقا نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است. مردم با قایق نجات یافتند اما هواپیما در حال غرق شدن است.»

مسافران می گویند پس از فرودی با تکان های شدید، سوراخ بزرگی در بدنه هواپیما ایجاد شده و اب به درون هواپیما امده است.

کارشناسان در محل حادثه حاضر شده اند و تحقیقات برای یافتن علت حادثه شروع شده است.

کلید واژه :

سقوط هواپیما

،

ایمنی

،

سقوط هواپیما در اقیانوس

ثبت نظرات
captcha