کد خبر : ۳۴۴۲۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دختران انگلیسی بیش ترین مصرف کنندگان الکل در اروپا/ مصرف دو برابری نسبت به پسران

آمارها نشان می دهد دختران کشور انگلستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیش ترین میزان الکل را در روز مصرف کرده و حتی نسبت به پسران همسن خود نیز تمایل بیش تری به مصرف الکل دارند.

دختران انگلیسی بیش ترین مصرف کنندگان الکل در اروپا/ مصرف دو برابری نسبت به پسران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تلگراف، دختران کشور انگلستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیش ترین میزان الکل را مصرف می کنند.

براساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، دختران نوجوان در سه کشور انگلیس، اسکاتلند و ولز در میان ۳۶ کشور اروپایی، جز ۶ کشور اول اروپا با بیش ترین میزان مصرف الکل محسوب می شوند.

مطالعات نشان می دهد، دختران انگلیسی حتی نسبت به پسران همسن خود نیز دو برابر بیش تر تمایل به مصرف الکل دارند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه سنت اندروز نشان می دهد، در سال های اخیر میزان مصرف الکل در میان پسران بریتانیایی کاهش داشته این در حالی است که دختران این کشور همچنان بیش ترین میزان مصرف الکل را در اروپا دارند.

همچنین طی سال های اخیر سطح استرس و اضطراب در میان دختران این کشور افزایش یافته است.

هرچند که آمار مصرف الکل در کشور انگلیس از ۵۴ درصد در سال ۲۰۰۲ به ۳۰.۹ درصد در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است اما دختران این کشور بازهم بیش ترین میزان الکل را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مصرف می کنند.

این درحالی است که تمایل در مصرف الکل در میان پسران انگلیسی در سال های گذشته کاهش داشته است. در سال ۲۰۰۲، ۵۵.۱ درصد از پسران این کشور حداقل دوبار در روز از الکل استفاده می کرده اند. آمارها نشان می دهد، این رقم میان پسران بریتانیایی در سال ۲۰۱۴ به ۲۵.۳ درصد رسیده است.

سرلان گیلمور رئیس اتحادیه سلامت الکل درباره افزایش میزان مصرف الکل در میان دختران انگلیسی می گوید: متاسفانه مصرف الکل در میان دختران و زنان انگلیسی تحت تاثیر فزایش سطح اضطراب در جامعه افزایش یافته است.

وی ادامه می دهد: دخترا و زنان ما هر روز فشار بیش تری را در زندگی احساس می کنند و این یکی از دلایل تمایل آن ها به مصرف الکل است. ازسوی دیگر رسانه های اجتماعی نیز با تبلیغات های فراوان و جذاب در زمینه نوشیدنی های الکلی، نقش مهمی در افزایش میزان مصرف الکل دارند.

جو انکلی مشاور مدیر گروه تحقیقاتی بهداشت کودکان و نوجوانان نیز دراین باره می گوید: امروزه نیازهای دختران برای درمان مسائل مربوط به بهداشت روانی بیش تر است.

وی ادامه می دهد: درحال حاضر مشکلات مربوط به سلامت روانی در میان دختران و زنان انگلیسی بسیار افزایش یافته و بسیاری از دختران برای مقابله با این مسائل روانی به مصرف الکل روی آورده اند.

کلید واژه :

دختران انگلیسی

،

مصرف کنندگان الکل

،

اروپا

ثبت نظرات
captcha