کد خبر : ۳۴۴۲۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور:

افزایش تولید آب شرب موجب رشد مصرف می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت:هرچقدر ظرفیت تولید آب افزایش پیدا کند، تقاضا برای مصرف هم اضافه می شود، لذا لازم است بر روی مدیریت مصرف به صورت جدی سرمایه گذاری کنیم.

افزایش تولید آب شرب موجب رشد مصرف می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از وزارت نیرو،حمیدرضا جانباز در نشست معاونین بهره برداری سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید تمامی امکانات را برای تامین آب شرب تابستان 98 بسیج کرده و برای افزایش تاب آوری تاسیسات و تداوم خدمات برنامه منسجم تدوین کنیم گفت: تجارب اقدام های انجام گرفته، به خصوص تجارب و اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش اثرات تنش آبی در تابستان و همچنین فعالیت های صورت گرفته به منظور تاب آوری تاسیسات باید مستند و منتشر شود.
وی در ادامه افزود: احتمال می رود وضعیت بارندگی در سال آبی 98-97 همانند سال آبی 97-96 باشد، لذا از هم اکنون باید برای سال آینده برنامه ریزی داشته باشیم.
وی گفت: دیگر مدیریت تأمین آب به تنهایی پاسخگوی نیازها نیست و متاسفانه طرح های آبرسانی به سرعت به افق بهره برداری می رسند، هرچقدر ظرفیت تولید آب افزایش پیدا کند، تقاضا برای مصرف هم اضافه می شود، لذا لازم است بر روی مدیریت مصرف به صورت جدی سرمایه گذاری کنیم.
جانباز در ادامه به ضرورت جلب مشارکت مردم برای کاهش مصرف تاکید و خطاب به معاونین بهره برداری افزود: برای تغییر رفتار مصرف کنندگان نیاز به مشاور اجتماعی دارید. در ارتباط مستقیم تر با روابط عمومی از خدمات مشاورین اجتماعی برای مدیریت مصرف استفاده کنید. همچنین لازم است مردم را در جریان وضعیت آب هر منطقه ای قرار دهیم.

کلید واژه :

افزایش ظرفیت تولید آب شرب

،

مصرف آب

،

تامین آب شرب

ثبت نظرات
captcha