کد خبر : ۳۴۴۲۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هدررفت آب در روستاهای همدان 80 درصد کاهش یافت

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف آب و فاضلاب روستایی همدان گفت: با اجرای سیستم مدیریت فشار در 17 روستای این استان هدر رفت آب 80 درصد کاهش یافت.

هدررفت آب در روستاهای همدان 80 درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، احمد انصاری افزود: در حال حاضر سیستم مدیریت فشار در 17 روستای استان به کار گرفته شده است و این سیستم در روستاهایی که فشار شبکه آبرسانی بالا است و یا با تعدد حوادث مواجه است، در راستای مدیریت مصرف و کاهش هدر رفت آب به کار گرفته می شود.
وی با بیان اینکه به کارگیری سیستم مدیریت فشار از سال 96 در دستور کار شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار گرفت افزود: این سیستم در حال حاضر در روستاهای شورین، دهنو، جوزان، چنار سفلی و برخی روستاها اجرایی شده و تا پایان سال، 20 روستای دیگر نیز در دستور کار است.
رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف آب و فاضلاب روستایی همدان ادامه داد: اجرای این سیستم در تمامی روستاهای استان ضروری نیست.
انصاری عنوان کرد: سیستم مدیریت فشار تنها به منظور کنترل فشار، شناسایی نشتی ها، کنترل حوادث احتمالی و کاهش هدر رفت آب اجرایی می شود و تاکنون نیز در این رابطه هفت میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
گفتنی است استان همدان دارای یک هزار و 30 روستا است که 970 روستا بیش از 20 خانوار در آن سکونت دارند.

کلید واژه :

صرفه جویی آب

،

صرفه جویی

،

آب

،

هدررفت آب

،

همدان

ثبت نظرات
captcha