کد خبر : ۳۴۴۲۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حجم ذخیره آب سد کمال صالح اراک 30 درصد کاهش یافت

اراک - - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: حجم ذخیره آب سد کمال صالح اراک نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است.

حجم ذخیره آب سد کمال صالح اراک 30 درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، « عزت الله آمره ای» افزود: سد کمال صالح اراک دارای ظرفیت 110 میلیون مترمکعب است که حدود45 میلیون مترمکعب از مخزن سد پر است در حالی که این سد سال گذشته سرریز کرده بود.
وی اظهار داشت: ظرفیت سد ساوه 300 میلیون مترمکعب است و اکنون 35 میلیون مترمکعب آب در پشت مخزن این سد موجودا ست که نسبت به حجم آب مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش ذخیره دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: سدهای استان اکنون هیچ ورودی ندارند و از سد کمال صالح یکهزار و 200 لیتر در ثانیه و از سد ساوه 350 لیتر در ثانیه آب برای آشامیدن و کشاورزی برداشت می شود.
آمره ای افزود: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در سال آبی جدید، بارندگی نرمال در استان مرکزی وجود خواهد داشت اما بارندگی ها به روان آب و سیلاب (هیدرولوژی رودخانه ای ) منجر نخواهد شد.
وی تاکید کرد: جاری نشدن جریان رودخانه ای موجب می شود تا در سال آینده، ذخیره آبی پشت سدهای استان روند کاهشی داشته باشد و این مهم نگران کننده است.
92 درصد از حجم آب مصرفی استان مرکزی در بخش کشاورزی، سه و نیم درصد در بخش صنعت و بقیه در بخش آشامیدنی مصرف می شود.
شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی یکی از شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو است که وظیفه مدیریت، مطالعه، توسعه، حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب و ایجاد و توسعه ، بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و سازه های آبی را بر عهده دارد.

کلید واژه :

حجم ذخیره آب سد کمال صالح

،

اراک

ثبت نظرات
captcha