کد خبر : ۳۴۴۲۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

15 میلیون لیتر سوخت در کردستان صرفه جویی شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از صرفه جویی 15 میلیون لیتری مصرف سوخت در میان مصرف کنندگان عمده استان به دلیل بازدید و سرکشی کارشناسان شرکت نفت از این بخش ها در پنج ماه ابتدایی امسال (اول فروردین تا پایان مرداد) خبر داد.

15 میلیون لیتر سوخت در کردستان صرفه جویی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان، فریدون یاسمی اظهار داشت: برخی از دستگاه ها براساس برآوردهای خود درخواست 95 میلیون لیتر سوخت کرده بودند که پس از بازدید کارشناسان سرویس های صنعتی این شرکت و سرکشی از این واحدها و براساس تشخیص، 80 میلیون لیتر به این دستگاه ها تحویل داده شد.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای رعایت الگوی یکنواخت مصرف سوخت انجام شد، افزود: براین اساس 15 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شد چرا که با توجه به مرزی بودن کردستان، امکان عرضه خارج از شبکه یا قاچاق سوخت وجود داشت.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان یادآور شد: در راستای تامین سوخت مورد نیاز این مصرف کنندگان، واحد مهندسی فرآورده های نفتی این شرکت با بازدیدهای منظم و برآورد و کنترل سوخت تحویلی، باعث کاهش چشمگیر مصرف سوخت این واحدها شده است.
یاسمی با اشاره به توسعه بخش کشاورزی در استان و کسب رتبه دوم در زمینه تولید گندم اضافه کرد: تامین و توزیع مطلوب سوخت بخش کشاورزی یکی از رسالت های این شرکت است که با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته با سازمان جهاد کشاورزی به نحو مطلوبی انجام گرفته است.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب ذخیره سازی فرآورده های نفتی در تاسیسات انبارهای نفت منطقه و ابراز اطمینان از سوخت رسانی مناسب به همه بخش های صنعتی، کشاورزی و تولیدی استان، گفت: هم اکنون به بیش از 30 هزار مصرف کننده عمده و جز در استان کردستان سوخت رسانی می شود.
در استان کردستان 66 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و 52 جایگاه CNG در بخش عرضه سوخت مورد نیاز به مردم خدمات رسانی می کنند.

کلید واژه :

سوخت

،

کردستان

،

صرفه جویی

ثبت نظرات
captcha