کد خبر : ۳۴۴۲۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سونامی سرطان در سطح کشور وجود ندارد

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتلای سالانه ۹۰ تا ۱۰۰ هزار بیمار جدید به بیماران سرطانی در کشور خبر داد و گفت: سونامی سرطان در سطح کشور وجود ندارد.

سونامی سرطان در سطح کشور وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدهادی ایازی ظهر چهارشنبه در حاشیه اجلاس مدیران شبکه بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی قطب ۶ کشور در جمع خبرنگاران، از فعالیت ۷۵ خیریه و سازمان مردم نهاد در حوزه سرطان در سطح کشور خبر داد و افزود: این خیریه ها در امور درمان و پیشگیری فعالیت می کنند.

ایازی به تحریم های وارد به کشور اشاره کرد و گفت: درصد داروی تولید داخل بین ۹۵ تا ۹۷ درصد است و کشور به لحاظ دارویی دغدغه جدی ندارد، ولی در تأمین برخی از اقلام دارویی با کمبود مواجه هستیم که امیدواریم هر چه زودتر حل شود. 

ایازی از ابتلای سالانه ۹۰ تا ۱۰۰ هزار بیمار جدید به بیماران سرطانی در کشور خبر داد و گفت: آمار بیماران سرطانی کشور حدود ۳۵۰ هزار نفر است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طرح غربالگری اشاره کرد و گفت: غربالگری از دلایل بیرون آمدن آمار شیوع برخی از بیماری ها در کشور است. 

ایازی ابراز کرد:  آمار ۶۰ تا ۷۰ هزاری بیماری ام، اس و اوتیسم  و فعال شدن مراکز متعدد در حوزه بیماری سرطان موجب بیرون آمدن آمار شده و در این میان در کشور به هیچ وجه موضوع سونامی سرطان در کشور وجود ندارد. 

وی به راه اندازی ۷ هزار کانون سلامت در سطح شهرها و روستاها در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این کانون ها در برخی از شهرها ازجمله تهران راه اندازی شده و در برخی از استان ها هم در آینده راه اندازی می شود و کانون های سلامت تا پایان دولت دوازدهم راه اندازی خواهد شد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرایط به وجود آمده ناشی از تحریم اشاره کرد و افزود: هرچند می گویند دارو شامل تحریم نمی شود، ولی مشکلات به وجود آمده برای انتقال ارز بحث دارو را دچار مشکل کرده است.

کلید واژه :

سرطان

،

بیماری شایع

،

استان بوشهر

،

سونامی سرطان

،

تهران

ثبت نظرات
captcha