کد خبر : ۳۴۴۲۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اندازه گیری آنتی اکسیدان ضد ویروس در عصاره ۹ گیاه به روش ولتامتری

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گالیک اسید موجود در عصاره ۹ گونه گیاهی حاوی پلی فنل را به روش ولتامتری شناسایی و اندازه گیری کرد.

اندازه گیری آنتی اکسیدان ضد ویروس در عصاره ۹ گیاه به روش ولتامتری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از واحد علوم و تحقیقات، گالیک اسید یک ترکیب شیمیایی است که کاربردهای متعددی در حوزه پژوهش و صنایع شیمیایی دارد. برای نمونه از آن به عنوان یک استاندارد به منظور تعیین محتوای کل ترکیبات فنلی موجود در عصاره گیاهان استفاده می شود.

همچنین در صنایع دارویی به علت دارا بودن خواص ضدقارچی و ضدویروسی به کار می رود. گالیک اسید به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدان به حفظ سلول های زنده در مقابل تنش های اکسیداتیو کمک می کند.

شیدا سرافراز پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات گفت: اندازه گیری گالیک اسید به روش های مختلفی قابل انجام است که دارای معایبی از جمله نیاز به تجهیزات پیچیده و گران قیمت برای آماده سازی و استخراج نمونه ها، ایجاد تداخل و مزاحمت به واسطه استفاده از ترکیبات استاندارد داخلی در برخی از روش ها و همچنین نیاز به تفسیر تخصصی نتایج هستند.

وی تاکید کرد: روش مورد استفاده برای اندازه گیری گالیک اسید در این پژوهش، با توجه به برخی پژوهش های انجام گرفته، روش ولتامتری است که نسبت به روش های موجود دارای مزیت هایی است.

این پژوهشگر تاکید کرد: حساسیت بالا، قدرت تشخیص مقادیر بسیار پائین، سهولت و سرعت عمل بالا، امکان تجدیدپذیری سطح الکترود خمیر کربن و هزینه کم در تهیه الکترود از جمله مزایای اندازه گیری گالیک اسید به روش ولتامتری ضربان تفاضلی نسبت به سایر روش ها است.

سرافراز اظهار داشت: به دلیل کاربرد دارویی، صنعتی و آرایشی و بهداشتی و همچنین وجود ترکیبات فنلی، از ۹ گونه گیاهی هلیله، بلیله، آمله، پنج انگشت، چای سبز، مقل ارزق، بلوط، گل سرخ و بنفشه برای اندازه گیری میزان گالیک اسید موجود در عصاره آنها استفاده شده است.

وی در این پژوهش از روش های الکتروشیمیایی و دستگاه پتانسیواستات / گالوانواستات استفاده شده است، بیان داشت: در صورت توسعه و بهینه سازی این روش و تایید نتایج آن با روش های استاندارد، می توان از آن به عنوان جایگزین مناسبی در زمینه اندازه گیری محتوای تام ترکیبات فنلی موجود در عصاره اندام های مختلف گیاهان استفاده کرد.

این پژوهش در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشکده کشاورزی و صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات و به راهنمایی دکتر حسینعلی رفیعی پور و با همکاری دکتر مریم خیاط کاشانی انجام شده است.

کلید واژه :

شناسایی

،

اندازه گیری

،

آنتی اکسیدان ضد ویروس

،

عصاره ۹ گیاه

ثبت نظرات
captcha