کد خبر : ۳۴۴۲۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سرطان با رادیوتراپی درمان می شود

عضو انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران با انتقاد از سیاست های وزارت بهداشت در حوزه رادیوتراپی گفت: متاسفانه وزارت بهداشت از رادیوتراپی برای درمان سرطان حمایت نمی کند.

سرطان با رادیوتراپی درمان می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد عامری صبح چهارشنبه در حاشیه همایش بین المللی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران در مرکز همایش های صنعتی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ اتفاق مثبتی در زمینه تأمین واردات تجهیزات رادیوتراپی با ارز دولتی صورت نگرفته است، اظهارداشت: سرطان یک معضل اساسی در کشور است و رادیوتراپی به عنوان درمان اصلی این بیماری برای همه اثبات شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه هیچ درمانی واجب تر از رادیوتراپی برای سرطان نیست، گفت: رادیوتراپی به عنوان اصلی ترین درمان سرطان و واجب تر از شیمی درمانی و دارو شناخته می شود.

به گفته عامری، علاج سرطان در توجه به رادیوتراپی است.

وی با انتقاد از عدم حمایت وزارت بهداشت از درمان سرطان با رادیوتراپی افزود: با توجه به تعرفه های پایین و هزینه های سنگین رادیوتراپی و اینکه نمی توان این تجهیزات و تکنولوژی را با ارز دولتی وارد کرد، در نتیجه بیماران مبتلا به سرطان برای درمان با رادیوتراپی دچار مشکل هستند.

عامری هزینه درمان سرطان با رادیوتراپی را در بخش خصوصی ۶۰ میلیون تومان برای یک دوره ۶ تا ۷ هفته ای اعلام کرد و گفت: اگر مسئولان وزارت بهداشت هزینه های رادیوتراپی و شیمی درمانی را با یکدیگر محاسبه کنند متوجه خواهند شد رادیوتراپی چقدر ارزش دارد.

دبیر علمی همایش با اعلام اینکه چهار سال پیش ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای داروهای شیمی درمانی هزینه شده است، گفت: اگر ۱۰ درصد این پول برای رادیوتراپی هزینه می شد، ایران می توانست پنج ساله در سطح استانداردهای بالای دنیا خودنمایی کند.

عامری با انتقاد از بُعد تبلیغاتی شیمی درمانی و فشارهایی که برای واردات این داروها وجود دارد، افزود: متاسفانه در حال حاضر از ۹ مرکز در کشور که امکان ارائه خدمات رادیوتراپی با تکنولوژی بالا را دارند تنها سه مرکز در این سطح فعالیت می کنند.

وی در ادامه به اهداف برگزاری همایش امسال اشاره کرد و گفت: این همایش از دو سال پیش با همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و انجمن رادیوتراپی آنکولوژی اروپا برنامه ریزی شده است و بر همین اساس شاهد حضور ۱۲ مهمان خارجی از کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا و اروپا در ایران هستیم.

به گفته عامری، هدف این همایش به روز ساختن آموزش ها و اطلاعات استفاده از تکنولوژی رادیوتراپی در دنیا است.

کلید واژه :

سرطان

،

رادیوتراپی

ثبت نظرات
captcha