کد خبر : ۳۴۴۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نصب 200 میکروچیپ بر روی حیوانات باغ وحش مشهد

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با هدف پایش و کنترل لحظه ای وضعیت سلامت گونه های حیات وحش در باغ وحش مشهد، نصب میکروچیپ بر روی حیوانات این باغ وحش به 200 مورد رسید.

نصب 200 میکروچیپ بر روی حیوانات باغ وحش مشهد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد عرفانی افزود: روند نصب میکروچیپ ها همچنان ادامه دارد زیرا سلامت حیوانات موجود در باغ وحش از اهمیت بسیار برخوردار است.
وی اظهار داشت: روند انجام اقدامات مورد نظر در باغ وحش مشهد در مسیر مطلوب درحال انجام است و همکاری خوبی در این زمینه وجود دارد.
وی گفت: افزایش سرانه فضای سبز، افزایش فضای زیست گونه های مختلف متناسب با استانداردها و رعایت قوانین و سایر استانداردها از مواردی است که باید در باغ وحش مشهد به صورت کامل اجرا شود.
از اردیبهشت امسال به مدت یک سال به مدیران باغ وحش مشهد فرصت داده شد تا فضای این مجموعه را به استانداردهای مورد تاکید و قانونی اعلام شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برسانند.
باغ وحش مشهد در سال 1339 در محدوده خواجه ربیع تاسیس شد که با ایجاد شرکت باغ وحش وکیل آباد در سال 1356 در ورودی پارک جنگلی وکیل آباد مستقر گردید.
این مکان بزرگترین باغ وحش ایران است و بیشترین حیوانات و گونه های جانوری را دارد که از آن جمله می توان به شیر، ببر، خرس، خوک، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه و جانوران دیگر اشاره کرد.
هم اکنون 107 گونه و 680 نمونه جانوری در باغ وحش مشهد نگهداری می شود.
پاین گونه ها شامل 64 گونه بومی و 43 گونه غیربومی و نمونه های جانوری نیز شامل 240 پستاندار، 393 پرنده و 47 خزنده و دوزیست است.

کلید واژه :

نصب میکروچیپ

،

حیوانات باغ وحش مشهد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha