کد خبر : ۳۴۴۲۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تبریک چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط با شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا

پایگاه خبری محیط زیست ایران روز جهانی بهداشت محیط با شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا 26 سپتامبر مصادف با چهارم مهر ماه را به همکاران تبریک عرض مینماید.

تبریک چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط با شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران ، در تقویم فدراسیون بین المللی بهداشت محیط، روز 26 سپتامبر برابر با 4 مهر ماه " روز جهانی بهداشت محیط" با شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا نام گرفته است و همه ساله برنامه هایی در گرامیداشت این روز در سراسر جهان برگزار می شود، انتظار مي رود همكاران محترم در وزارت بهداشت و ... بمناسبت گراميداشت اين روز در كشور جمهوري اسلامي ايران با استفاده از سازمان هاي ديگر دولتي و بخش خصوصي و بويژه سازمان هاي مردم نهاد همچون انجمن علمی بهداشت محیط ایران با اجرای برنامه های مناسب این روز گرامی داشته شود.

باید گفت مادامیکه بهداشت محیط می تواند نگرانی اولیه اش در ارتباط با تاثیرات عوامل موثر بر بهداشت محیط باشد، فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی به نحو بسیار موثری در این خصوص تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال داشتن قدرت اقتصادی بیشتر، می تواند توان دولت ها را در تهیه آب سالم، دسترسی بهتر به غذای غنی تر و سالم تر و یا زندگی در نقاط مناسب تر، بدور از هر گونه آلودگی یاری دهد. تغییرات آب و هوایی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم و دنیا را تحت تاثیر قرار داده است با کمک بهداشت محیط کمترین اثرات را در سلامت مردم خواهد داشت.

بی شک" روز جهانی بهداشت محیط " با شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار، بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای بخش خصوصي و حاکمیتی و اجرایی تاکید شود. و از طرفی این روز فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها، دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته به نیاز های غذایی مردم ، بازتوانی مضاعف و در قالب یک برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاههای مسئول در مسیر تحقق سلامت و ایمنی غذای مردم گام برداریم.

کلید واژه :

روز جهانی بهداشت محیط

،

بهداشت محیط

،

مهندسی بهداشت محیط

،

مخاطرات بهداشتی

،

بازرس بهداشت محیط

،

شعار پایداری و ایمنی جهانی غذا

ثبت نظرات
captcha