کد خبر : ۳۴۴۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کمیته ایمنی مواد شیمیایی در شهر بندری آستارا تشکیل شد

کمیته ایمنی مواد شیمیایی با هدف کنترل و مدیریت این مواد در محیط های کار و زندگی و تامین سلامت مردم در شهر بندری آستارا تشکیل شد.

کمیته ایمنی مواد شیمیایی در شهر بندری آستارا تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا روز سه شنبه در نخستین جلسه این کمیته گفت: در جهان امروز به دلیل تلاش روز افزون برای توسعه فناوری ها، تولید و مصرف مواد شیمیایی اجتناب ناپذیر است اما مواجهه افراد با این مواد، موجب بروز بیماری های شناخته شده یا ناشناخته می شود.
نظام عباسی افزود: مخاطراتی که در اثر نشت و انفجار مواد شیمیایی هنگام حمل و نقل، نگهداری و ذخیره سازی رخ می دهد، می تواند موجب آسیب به نسل های آینده و تاثیرات ماندگار زیست محیطی شود.
وی اضافه کرد: کارگران به دلیل ارتباط مستقیم با بخش تولید بیشترین آسیب را طی سالیان گذشته در محیط های کار دیده اند و کم اطلاعی و ناآگاهی نیز در پدید آمدن این آسیب ها دخیل بوده است.
وی ادامه داد: مواد شیمیایی می توانند در وجود انسان ها اثرات نامطلوب بگذارند و چنانچه به شکل ذره، گاز و بخار در محیط کار وجود داشته باشند به راحتی وارد بدن شده و سبب عوارض ریوی و پوستی برای کارکنان صنایع می شوند.
عباسی خاطر نشان کرد: این کمیته با محور حفظ سلامت نیروی کار تشکیل شد و از این طریق پیاده سازی مقررات ایمنی و بهداشت کار، تقویت سیستم های بازرسی ایمنی و بهداشت حرفه ای و تامین خدمات تخصصی برای اجرای موثر سیاست های ملی و برنامه های ایمنی و بهداشت حرفه ای ضروری است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا در ادامه از برگزاری دوره آموزشی بهداشت کار برای کارگران این شهرستان در روزهای آینده خبر داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته ملی سالمندان، گفت: برنامه های خودمراقبتی شبکه بهداشت و درمان آستارا برای جمعیت سالمند این شهرستان در 6 مرکز بهداشتی درمانی و 25خانه بهداشت به شکل مدون پیگیری می شود و اقداماتی نظیر اصلاح سبک زندگی سالمندان، همواره مورد توجه کارکنان است.
وی اضافه کرد: خودمراقبتی مستلزم ارائه آموزش هایی بر پایه نیازهای فردی و اجتماعی سالمند است و بر اساس نیازها و دغدغه های سالمندان طراحی می شود و آموزش و یادگیری آن باید تکرار شود.
از چهارم تا دهم ماه به عنوان هفته ملی سالمندان نامگذاری شده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

کلید واژه :

کمیته ایمنی مواد شیمیایی

،

شهر بندری آستارا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha