کد خبر : ۳۴۴۲۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جوهر حاوی نانوذرات برای تصویربرداری از سلول های سرطانی

یک شرکت خارجی اعلام کرد که به موفقیت هایی در بخش بهینه سازی فرمولاسیون نانوذرات دست یافته تا از آن برای تصویربرداری از انسان استفاده کند.

جوهر حاوی نانوذرات برای تصویربرداری از سلول های سرطانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، ایمیجین بیوسیستمز اعلام کرد که موفقیت هایی در توسعه ی مُعرف (جوهر) مبتنی بر نانوذرات به دست آورده است؛ معرفی که در تصویربرداری از سلول های سرطانی قابل استفاده است. آزمون بالینی روی این محصول اوایل سال آینده میلادی انجام خواهد شد.

از این نانوذرات برای تصویربرداری از سلول های سرطان پستان HER۲ در نودهای لنفی استفاده شده است. این دستاورد فنی به شرکت ایمیجین بیوسیستمز امکان می دهد تا اولین معرف تصویربرداری از سلول های سرطانی خود را تولید کند؛ معرف هایی که در آن ها از نانوذرات استفاده شده است. برای تولید تجاری این نانوذرات باید مطالعات سم شناسی روی آن انجام شود.

براساس اطلاعات منتشر شده، اولین آزمون بالینی روی این نانوذرات اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. در طول ماه های باقی مانده از سال ۲۰۱۸، این نانوذرات باید برای انجام آزمون های ایمنی و سم شناسی مورد مطالعه قرار گیرند. ایمیجین بیوسیستمز قصد دارد تا دومین تولید خود را برای انجام آزمون اولیه انجام دهد تا پس از آن، آزمون بالینی روی انسان آغاز شود.

بازار جهانی نانوذرات در حوزه ی علوم زیستی، ۲۹.۶ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۴ بوده که پیش بینی می شود این رقم تا سال ۲۰۱۹ به ۷۹.۸ میلیارد دلار برسد. نرخ رشد سالانه ترکیبات مربوط به بخش سلامت ۲۲ درصد است.

درآمد محصولات این حوزه با در نظر گرفتن محصولاتی که فاز آزمون بالینی را به اتمام رسانده اند و تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را به دست آورده اند، ۲۳ درصد رشد را در این بازه ی زمانی تجربه خواهد کرد.

کلید واژه :

جوهر حاوی نانوذرات

،

تصویربرداری

،

سلول های سرطانی

ثبت نظرات
captcha