کد خبر : ۳۴۴۲۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نیاز به مدرن شدن شیوه های جمع آوری و دفن زباله/راه اندازی واخد تبدیل زباله تر به کمپوست

استاندار اردبیل بر بازیافت اصولی و بهداشتی زباله تأکید و تصریح کرد: برای تمام مراحل تولید، تفکیک، جمع آوری و دفن زباله باید از شیوه های مدرن و به روز استفاده شود.

نیاز به مدرن شدن شیوه های جمع آوری و دفن زباله/راه اندازی واخد تبدیل زباله تر به کمپوست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، جلسه تخصصی بررسی "امکان بازیافت پسماند و زباله های شهری استان اردبیل" با حضور استاندار اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل و متخصصان پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.

مهندس بهنام جو، استاندار اردبیل با بیان اینکه دفع غیراصولی زباله و پسماند یکی از عوامل تهدید کننده بهداشت عمومی و فضای سبز استان است، خاطرنشان کرد: برای حفظ محیط زیست و ایجاد محیطی بهداشتی برای حیات شهروندان اردبیلی، باید برنامه علمی و عملی مناسب برای دفع و بازیافت زباله ها انجام گیرد.  

وی افزود: در راستای عملیاتی کردن مفاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و استانداری اردبیل، طرح بازیافت پسماند و زباله های شهری استان اردبیل در قالب پروژه "طراحی و راه اندازی واحد تبدیل زباله تَر به کمپوست" توسط جهاددانشگاهی واحد اردبیل و با مشارکت پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف اجرایی خواهد شد.  

در این جلسه مهندس بهروز ندایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل نیز زباله و پسماند را خطر بزرگی برای محیط زیست عنوان و خاطرنشان کرد: با همین زباله تولیدی روزانه می توان ضمن صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی از آن برای تولید محصولات جدید استفاده کرد که با فناوری های مدرن، این امر در جهان انجام شده است و ما هم می توانیم از این فناوری در استان برای بازیافت زباله استفاده کنیم.

دکتر ان اوچی اردبیلی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل نیز به فعالیت های جهاددانشگاهی در زمینه مدیریت بازیافت زباله و پسماندهای شهری اشاره و اضافه کرد: گروه پژوهشی اکولوژی صنعتی پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف از سال ۱۳۸۶ تاکنون در زمینه هایی چون مشاوره در بهسازی فرآیند، صرفه جویی و ذخیره انرژی، تدوین مدل های جریان مواد، انرژی های نو و سوخت های بازیافتی، طراحی و مشاوره در ساخت سیستم های بازیافت فعالیت می کند.

کلید واژه :

کمپوست

،

بهبود خاک

،

زباله

،

جمع آوری و دفن زباله

،

جمع آوری زباله

،

دفن زباله

ثبت نظرات
captcha