کد خبر : ۳۴۴۱۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید برق خورشیدی و ضرورت استقرار آبفا در خارگ

بوشهر - رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: یکی از زیرساخت های مهم و مورد نیاز جزیره بحث راه اندازی آبفا است.

تولید برق خورشیدی و ضرورت استقرار آبفا در خارگ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی بخشی اظهار کرد: دوره جدید شورای شهر خارگ با همراهی و همدلی همه اعضا به منظور برون رفت از مشکلات اهالی شریف جزیره خارگ آغاز شده است و امیدواریم با همفکری، هم افزایی و تعامل دوسویه با تمامی دستگاه های موثر در روند ارتقای سطح کیفی خدمات در جزیره مقاوم خارگ شاهد حل مشکلات دیرینه در این جزیره باشیم.

وی افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات شهری و عمرانی جزیره با همت مسئولان بخش ویژه و مدیران ارشد استانی رفع شده است و برای مشکلات باقی مانده هم توسط تیم شورای شهر خارگ راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ بیان کرد: در دور جدید مدیریت شورای شهر خارگ مبنا را بر گزارش دهی مستمر به اهالی شریف خارگ در نظر گرفته ایم و قرار ما بر گزارش دهی از عملکرد تیم شورای شهر خارگ است و خواستار همفکری و همراهی تمامی دلسوزان این جزیره هستیم.

وی تصریح کرد: با یک شرکت دانش بنیان مستقر در وزارت نیرو مذاکرات اولیه در حوزه تامین نیروی برق از پنل خورشیدی در راستای تامین برق صورت داده ایم که برای این موضوع در حال بررسی های تخصصی با مشاوران در این حوزه هستیم که در صورت مهیا بودن شرایط از امکانات علمی و فنی پروژه فوق در جزیره خارگ استفاده کنیم و این موضوع هم بسته به نیاز شهری جزیره دارد.

بخشی گفت: شورا در حوزه پرونده های حقوقی شهرداری خارگ در راستای هم افزایی با شهرداری خارگ در سفر اخیر به تهران ورود خوبی داشته است و امیدواریم موضوعات مربوطه در دیوان عدالت اداری و سازمان همیاری شهرداری ها تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از زیرساخت های مهم و مورد نیاز جزیره بحث راه اندازی آبفا است، افزود: جلسه ای با معاون آبفای وزیر نیرو برگزار کردیم و از حساسیت موضوع استقرار آبفا در خارگ توضیحاتی ارائه کردیم که مقرر شده جلسه ای در این زمینه در روزهای آینده برگزار شود.

کلید واژه :

استقرار آبفا

،

خارگ

،

تولید برق خورشیدی

،

جزیره خارگ

ثبت نظرات
captcha