کد خبر : ۳۴۴۱۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برنامه ۱۰۰ روزه سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شد

مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش این سازمان با محوریت آب و تالاب به همه استان های کشور خبر داد.

برنامه ۱۰۰ روزه سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ژیلا آقایی که پیش از این از آغاز تدوین برنامه ۱۰۰ روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست خبر داده بود، اظهارکرد: به تازگی تدوین برنامه ۱۰۰ روزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع آب و تالاب به اتمام رسید و هفته پیش به همه استان ها ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تدوین برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب، جلسات مستمری با دفاتر تخصصی حوزه آب و تالاب سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است، گفت: خوشبختانه همکاری موثری با دفاترتخصصی مرتبط با حوزه آب و تالاب انجام و در نهایت برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب با برش استانی تدوین و ابلاغ شد.

مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت، در مورد سرفصل های برنامه ۱۰۰ روزه جدید اظهار کرد: برگزاری زنگ های آموزش با موضوعات ارزیابی آسیب پذیری تالاب ها، بررسی تجربیات موفق در احیای تالاب ها، اهمیت وشناخت تالاب های ساحلی و تعیین وضعیت کیفی رودخانه ها از جمله مواد این برنامه ۱۰۰ روزه است. زنگ های آموزش هر دو هفته یک بار به مدت دو ساعت و با حضور اساتید و متخصصان برگزار خواهدشد که علاوه بر کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست امکان حضور عموم مردم از جمله دانشجویان و سمن ها وجود دارد.

آقایی ادامه داد: توزیع و انتشار محتوای آموزشی در مورد اهمیت و وضعیت موجود تالاب ها و وضعیت کیفی منابع آب و... در قالب مدیا از طریق پورتال سازمان محیط زیست و سایر دسترسی ها، اطلاع رسانی خواهد شد. برگزاری نمایشگاه عکس با هدف انتقال تجربیات موفق استانی در حفظ و احیای تالاب ها، کارگاه های ترویجی، مسابقات، پاکسازی در تالاب ها و رودخانه ها، برگزاری دوره های توانمندسازی جوامع محلی از دیگر برنامه های برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب است.

مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: علاوه بر برش های استانی برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب، برنامه هایی نیز در سطح ستاد تدوین شده است و هفته جاری نهایی می شود.

آقایی در پایان در مورد نحوه همکاری سمن های محیط زیستی با سازمان محیط زیست در اجرای برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب تصریح کرد: برگزاری نشست های هم اندیشی با سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی با محوریت جلب مشارکت سمن ها و فعالان محیط زیست در اجرای برنامه از جمله اهم فعالیت های برنامه است. درستاد نیز به زودی نشست هایی با فعالان سازمان های مرم نهاد برگزار می کنیم تا نظرخواهی ها در مورد نحوه مشارکت سمن ها با محیط زیست صورت گیرد. واضح است که برای اجرای بسیاری از برنامه ها به هماهنگی و همکاری سمن ها نیاز است.

کلید واژه :

فرصت های سازمان حفاظت محیط زیست

،

سازمان حفاظت محیط زیست

،

حفاظت محیط زیست

،

محیط زیست

،

برنامه ۱۰۰ روزه

ثبت نظرات
captcha