کد خبر : ۳۴۴۱۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرمایه گذاری آلمان خودرو برقی با هدف مقابله با آلودگی هوا و حفظ محیط زیست

سرمایه گذاری کلان آلمانی ها در صنعت خودروهای خودران و برقی

شرکت زد اف آلمان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جعبه دنده در جهان است به تازگی اعلام کرده می خواهد در صنعت توسعه فناوری خودروهای خودران و برقی ۱۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری کلان آلمانی ها در صنعت خودروهای خودران و برقی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وب سایت The Car Connection، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

آلمان که میزبان بزرگترین و برترین صنایع و شرکت های خودروسازی در جهان است، حالا به نظر می رسد که قصد دارد در توسعه فناوری خودروهای دوستدار محیط زیست برقی و خودران پیشگام باشد و در این زمینه نیز سرمایه گذاری های کلانی را اختصاص داده است.

حالا شرکت زد اف ( ZF) بعنوان بزرگترین تولیدکننده جعبه دنده خودرو در جهان تصمیم گرفته است که طی ۵ سال آینده در زمینه توسعه فناوری خودروهای برقی و خودران ۱۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ ارائه داده است، می توان دریافت که این شرکت آلمانی با اختصاص ۲.۸ میلیارد دلار در سال، در ۵ سال آینده می خواهد ۱۴ میلیارد دلار هزینه کند.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که هم اکنون با طراحی و توسعه یک ون باربری برقی با قابلیت رانندگی خودران و خودکار، قصد دارد این محصول جدید را تا دو سال آینده برای تولید انبوه آماده سازی کند.

در نمایشگاه خودروهای تجاری و صنعتی که در شهر هانوفر آلمان برگزار شد، این شرکت عنوان کرده بود که ون مذکور قادر خواهد بود به راحتی در سطح شهر تردد کرده، چراغ های راهنمایی و رانندگی در سر چهارراه و تقاطع ها را شناسایی کند و در صورت عبور افراد پیاده یا موتورسوار، به موقع ترمز کرده و متوقف شود.

ولف هنینگ شایدر – مدیر اجرایی شرکت زد اف – خاطرنشان کرده است که این شرکت در حال مذاکره با چند شرکت برای فروش محصولات خود در زمینه حمل و نقل تجاری و صنعتی است. از آنجایی که خدمات پست آلمان (DHL) هم اکنون بر روی توسعه ون های کاملا برقی و الکتریکی تمرکز دارد، انتظار می رود در آینده ای نزدیک از خودروهای خودران نیز در سالهای آینده بهره بگیرد.

تاکنون شرکت های بسیاری نظیر اپل، جنرال موتورز، تسلاموتورز، نسخه هایی آزمایشی از خودروهای خودران را به مرحله تولید رسانده اند که البته هنوز هیچ یک از آن ها نتوانسته اند از آزمایش ها و تست های نهایی خود سربلند بیرون آمده و به طور کامل مورد تایید سازمان های نظارتی و حمل و نقل جاده ای در کشورهای موردنظر قرار بگیرند.

خودروهای خودران با بهره گیری از فناوری های نوین و پیشرفته ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده ها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند

کلید واژه :

خودروهای خودران و برقی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha