کد خبر : ۳۴۴۱۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان انتخاب شود

کارشناس واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت:کوله پشتی مناسب از بیماری های اسکلتی و عضلانی دانش آموزان پیشگیری می کند.

کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان انتخاب شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید یزدانی دانش آموزان بویژه در دوره ابتدایی به دلیل رشد سریع جسمی و شکل گیری سیستم اسکلتی- عضلانی، در معرض پیامد های منفی ناشی از حمل دستی وسایل مورد نیاز خود در طول سال تحصیلی هستند که یک کوله پشتی مناسب در کاهش این عوارض موثر است.
وی اظهارداشت: کوله پشتی مناسب که موجب شود بار حمل شده توسط دانش آموز بصورت متقارن نگهداری شود، در کاهش این عوارض موثر است.
این کارشناس ادامه داد: اندازه کوله پشتی باید مناسب با سن و جثه دانش آموز و پهنای کوله با عرض تنه آنان تناسب داشته باشد.
وی گفت: کوله پشتی سنگین بیش از حد باعث بروز عوارضی نظیر انحنای غیرطبیعی ستون فقرات، ابتلا به دردهای جسمی و ناهنجاری های قامتی می شود.
یزدانی افزود: خانواده ها به فرزندان خود بیاموزند کوله پشتی را تا حد ممکن به خود بچسباند و از معلق نگه داشتن آن خود داری کند.
وی یادآورشد: کارگاهی با عنوان ارگونومی و روش های ارزیابی بار برای کارشناسان و کاردان های بهداشت محیط و حرفه ای این شهرستان برگزار و مقررشد کلاس های آموزشی متعددی برای دانش آموزان در مدارس و صنوف مختلف تولیدی و خدماتی دایر کنند.
شهرستان گناوه با جمعیت 103 هزارنفر در شمال استان بوشهر بیش از 18 هزار دانش آموز دارد.

کلید واژه :

کوله پشتی مناسب

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha