کد خبر : ۳۴۴۱۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس محیط زیست بهارستان خبر داد؛

شناسایی ۶ واحد صنعتی آلاینده در بهارستان

بهارستان- رییس اداره حفاظت از محیط زیست بهارستان از شناسایی ۶ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در این شهرستان خبر داد.

شناسایی ۶ واحد صنعتی آلاینده در بهارستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شیدا اکار ضمن تشریح این خبر افزود : واحدهای شناسایی شده شامل 2واحد صنعتی، یک واحد آبکاری، 2 واحد تولید کفش و یک چاپخانه بوده است.

وی افزود: عدم مدیریت آلاینده های زیست محیطی طی بازدید در فعالیت این واحدها مشاهده شده است.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست بهارستان گفت: علاوه بر ارائه تذکرات شفاهی به این واحدها توسط کارشناسان این اداره در محل، اخطاریه های زیست محیطی لازم در راستای اصلاح عملکرد در مهلت تعیین شده برای متصدیان آنها صادر و ابلاغ شد.

وی در ادامه افزود: در صورتی که متصدیان واحدها بدون توجه به اخطاریه های ابلاغی،به فعالیت آلاینده خود ادامه دهند، ضمن قرارگیری در لیست صنایع آلاینده، با برخورد قاطع و قانونی این اداره مواجه خواهند شد.

اکار در ادامه با ابراز تاسف از فعالیت غیرمجاز و غیر اصولی بسیاری از واحدهای مستقر در شهرستان، افزود: کارخانجات و واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی که بدون استعلام و دریافت مجوز محیط زیست در سطح شهرستان فعالیت می کنند، توسط کارشناسان این اداره و طی گشت و پایش های شبانه روزی شناسایی ، بازدید و بر اساس نوع فعالیت و آلایندگی ، ملزم به اتخاذ تمهیدات زیست محیطی لازم می شوند اما با توجه به تعداد کثیری از کارگاه ها و کارخانجاتی که به صورت پراکنده و غیر مجاز در سطح شهرستان مشغول هستند، شناسایی تمامی آنها با توجه به نیرو و امکانات این اداره، زمانبر و دشوار است.

وی اذعان داشت: کارشناسان در ادامه گشت و پایش خود با حجم وسیعی از سوختن پسماندهای سلولزی در اراضی بایر شهرک صنعتی قلعه میر بدون حضور عاملین، مواجه شدند، که این امر در پی عدم رعایت اصول صحیح مدیریت پسماند از سوی واحدها به ویژه واحدهای صنفی فعال در زمینه مصنوعات چوبی و عدم اجرای برنامه عملیاتی مدیریت پسماند توسط متولیان شهرک های صنعتی صورت می پذیرد.

کلید واژه :

واحد صنعتی آلاینده

،

بهارستان

ثبت نظرات
captcha