کد خبر : ۳۴۴۱۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعلام فراخوان برای طراحی پایلوت تثبیت کانون های ریزگرد با فناوری های زیستی

از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی به منظور تثبیت کانون های بحرانی گرد و غبار با استفاده از فناوری های زیستی فراخوانی برای ایجاد پایلوت پژوهشی منتشر شد.

اعلام فراخوان برای طراحی پایلوت تثبیت کانون های ریزگرد با فناوری های زیستی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طی فراخوانی اعلام کرد که برای اجرای مدل سازی، طراحی و ایجاد پایلوت پژوهشی با هدف ایده پردازی، ایده پروری، توسعه و بکارگیری فناوری های زیستی در تثبیت کانون های بحرانی تولید گرد و غبار، کلیه پیشنهادات و طرح ها را تا پایان سال 97 می پذیرد.

این طرح با هدف "تطبیق فناوری های معرفی شده برای شرایط محلی در شرایط مشابه خوزستان"، "مدیریت و هدایت پتانسیل های فناوری کشور" و "انجام تحقیقات در راستای توسعه فناوری های زیستی کشور" اجرایی خواهند شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، "فراهم کردن فرصت اشتغال و تولید اقتصادی با استفاده از منابع حاشیه ای"، "امکان سنجی برای ورود بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان برای توسعه فعالیت ها"، "بررسی سازگاری ارقام و گونه های جدید گیاهی و آبزی معرفی شده"، "آزمون راهکارها، فناوری ها و ایده های نوین مطرح شده" از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

کلید واژه :

طراحی پایلوت

،

تثبیت کانون های ریزگرد

،

فناوری های زیستی

،

ثبت نظرات
captcha