کد خبر : ۳۴۴۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه متولی اجرای دولت الکترونیک در کشور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: بسیاری از معضلات زیست محیطی کشور را می توان با امکانات فناوری اطلاعات محدود و یا کنترل کرد . لذا سازمان حفاظت محیط زیست همکاری گسترده تری در حوزه فناوری اطلاعات با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد داشت .

معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمود نیایی گفت: عملکرد و برنامه های فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست بصورت ماهیانه در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و مردم می توانند از خدمات الکترونیک ایجاد شده استفاده کنند.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر انجام تکالیف و تعهدات خود در اجرای دولت الکترونیک می تواند به منظور کنترل و کاهش آلودگی های زیست محیطی ، خط مشی مناسب و کارآمدی را با همسو کردن سازمان های دولتی و صنایع با فناوری اطلاعات  به آن ها ارائه کند.

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهارکرد: برنامه های بلند مدت و میان مدت در این زمینه تدوین شده است که در انتهای هر ماه عملکرد، چالش ها و مشکلات مشاهده شده آن ماه همچنین برنامه اجرایی ماه آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

نیایی در ادامه به چالش های موجود در توسعه فناوری اطلاعات در سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد و گفت: با توجه به دستور صریح عیسی کلانتری - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - بر تسهیل روند  فعالیت ها و  الکترونیک شدن آن ها لازم بود بررسی کاملی در وضعیت موجود سازمان از نظر نرم افزاری انجام شود . نتیجه این بررسی نشان داد که سیستم هایی بصورت جزیره ای در ادارات کل استان ها همچنین معاونت های سازمان مرکزی به وجود آمده اند که هیچگونه یکپارچگی را با سایر سیستم ها پشتیبانی نمی کنند. با این حال با توجه به ذخیره شدن اطلاعات، نمی توان از آنها براحتی صرفنظر کرد.

وی در ادامه توضیح داد: کمبود نیروی انسانی ماهر و باتجربه یکی از مهمترین مشکل دفتر فناوری اطلاعات این سازمان است و متاسفانه طی چند ماه گذشته  قرارداد توسعه و پشتیبانی شبکه انجام نشده و دفتر را با کمبود نیروی مضاعف مواجه کرده است. به هر صورت  این دفتر تا حصول نتیجه به پیگیری های خود در این زمینه  ادامه خواهد داد .

نیایی به نبود یک تشکیلات مشخص در فناوری اطلاعات ادارات کل استان ها اشاره و اظهارکرد: در برخی استان ها بخش فناوری اطلاعات زیرمجموعه اداره آموزش و در بعضی زیرمجموعه معاونت پشتیبانی و در برخی دیگر مستقل است و با وجود این پراکندگی، امکان سیاستگذاری مناسب و متمرکز از سوی دفتر فناوری اطلاعات سازمان محیط زیست بسیار دشوار است که به عنوان یکی از وظایف مهم این مورد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی با اشاره به تشکیل دفتر فناوری اطلاعات گفت: با تدابیر و تغییراتی که در ماه های اخیر در حوزه فناوری اطلاعات سازمان صورت گرفته است، اطمینان داریم گام های بسیار موثری در رسیدن به این اهداف برداشته خواهد شد .

کلید واژه :

معضلات زیست محیطی

،

فناوری اطلاعات

ثبت نظرات
captcha