کد خبر : ۳۴۴۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خبر داد

مشاهده یک مورد آنفلوانزای خوکی در کردستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه با برگشت حجاج به کردستان تمامی افراد مشکوک به بیماری تحت معاینه و آزمایش قرار گرفته اند، گفت: تنها یک نفر از این افراد مبتلا به آنفلوانزای خوکی و بقیه افراد مبتلا به آنفلوانزای فصلی هستند.

مشاهده یک مورد آنفلوانزای خوکی در کردستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرزام بیدارپور اظهار کرد: با توجه به تغییرات فصلی فعالیت ویروس آنفلوانزا تشدید و موجب آنفلوانزای خوکی و فصلی در بدن افراد می شود.

وی تصریح کرد: افراد سالمند، کودکان، زنان باردار، بیماران صعب العلاج، افراد مستعد به دیابت و کسانی که سیستم بدن شان ضعیف است باید برای پیشگیری و درمان این ویروس، واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه با برگشت حجاج به کردستان تمامی افراد مشکوک به بیماری تحت معاینه و آزمایش قرار گرفته اند، افزود: تنها یک نفر از این افراد مبتلا به آنفلوانزای خوکی و بقیه افراد مبتلا به آنفلوانزای فصلی هستند.

بیدارپور ذکر کرد: علایم آنفلوانزا شامل سرفه، سردرد، بدن درد، گلو درد، خستگی و لرز است و بخصوص تب و گلو درد از علائم اصلی این ویروس است.

وی بیان کرد: هر شخصی با علائم شبیه آنفلوانزا بهتر است از محیط های کار و مراکز عمومی دور بماند و برای تهیه واکسن اقدام کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا در پیشگیری این بیماری موثر است، گفت: تمامی پزشکان و داروخانه ها مجوز تحویل واکسن آنفلوانزا به افراد مبتلا را دارند تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.

بیدارپور با تاکید بر اینکه دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا نباید این مدت به مدرسه بروند، خاطرنشان کرد: به دلیل واگیردار بودن این بیماری دانش آموزان در مدرسه به راحتی می توانند به همکلاس های خود این ویروس را انتقال دهند در نتیجه بهتر است این مدت در خانه مانده و استراحت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه افراد باید در مدت این بیماری نکات بهداشتی را رعایت کنند، یادآور شد: شتسشوی دست ها در پیشگیری از عفونت های ویروسی شامل آنفلوانزای فصلی و خوکی به خوبی موثر است، حتی قطره های بسیار ریز از ترشحات بینی و حلق ممکن است سبب آلودگی و انتقال آن به انگشت به دهان، بینی و چشم شود.

کلید واژه :

آنفلوانزای خوکی

،

کردستان

ثبت نظرات
captcha