کد خبر : ۳۴۴۱۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با کنترل کارشناسان بهداشت محیط استخرهای لرستان آلودگی ندارند

با توجه به استقبال علاقه مندان به شنا، بحث آلودگی استخرها همواره در طول سال و به ویژه فصل گرما شنیده می شود.

با کنترل کارشناسان بهداشت محیط استخرهای لرستان آلودگی ندارند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، اینکه گفته می شود آب استخرها در طول سال شاید یکی دو بار عوض شود، استخرها آلوده هستند و... همواره شنیده می شود.


علی یاور عزیزپور، مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با رد آلودگی استخرهای استان تأکید کرد: بدون تردید هر استخری که مشکل آلودگی داشته باشد، واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی آن را پلمپ می کند که تاکنون چنین موردی در استان نداشته ایم.

وی ادامه داد: کارشناسان بهداشت محیط، استخرها را کنترل و نظارت می کنند و هر استخری مشکل داشته باشد بلادرنگ برخورد خواهند کرد.

عزیزپور یادآور شد: شاید بعضاً آب استخرها سه ماه هم عوض نشود اما شرایط تصفیه به گونه ای است که آلودگی متوجه شناگر نمی شود و هیچ گونه موردی که سلامت استفاده کنندگان را تهدید کند، وجود ندارد. البته هر وقت هم آب استخر آلوده شود باید آن را عوض کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان یادآور شد: حدود 10 استخر که مالکیت آنها با اداره کل ورزش و جوانان است در استان وجود دارد که دست بخش خصوصی هستند و خوشبختانه شرایط خوبی دارند.

وی تأکید کرد: رعایت موارد بهداشتی را بارها به افرادی که استخرها را اداره می کنند گوشزد کرده ایم و طبق نظر کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تاکنون مشکلی که منجر به تعطیلی استخرهای تحت مالکیت اداره کل ورزش و جوانان باشد، پیش نیامده است.

کلید واژه :

غیربهداشتی بودن آب استخر

،

استخرهای لرستان

،

کارشناسان بهداشت محیط

ثبت نظرات
captcha