کد خبر : ۳۴۴۱۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جهت استفاده در هوای آلوده

ماسک سوپاپ دار تنفسی حاوی نانو الیاف جاذب گرد و غبار برای کودکان

محققان در یک شرکت ایرانی موفق به تولید ماسک سوپاپ دار حاوی نانو الیاف جاذب گرد و غبار ویژه کودکان شدند.

ماسک سوپاپ دار تنفسی حاوی نانو الیاف جاذب گرد و غبار برای کودکان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۴ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده، ماسک سوپاپ دار حاوی نانو الیاف جاذب گرد و غبار ویژه کودکان است.

با توجه به اینکه کودکان جزء افراد حساس جامعه طبقه بندی می شوند و نسبت به هوای آلوده آسیب پذیرتر هستند، استفاده از ماسک های تنفسی با قالب طراحی شده کوچک جهت جلوگیری از ابتلای آن ها به بیماری های تنفسی ضروری به نظر می رسد.

ماسک ویژه کودکان حاوی نانو الیاف، از چندین لایه تشکیل شده که یکی از لایه های میانی حاوی نانوالیافی با قطر نانومتری است. لایه  حاوی نانوالیاف برای جلوگیری از ورود ذرات مضر میکرونی به دستگاه تنفسی انسان است.

با توجه به استفاده از نانو الیاف در ماسک های تنفسی، کارایی این نوع ماسک ها در مقایسه با انواع تجاری آن به صورت قابل ملاحظه ای بهبود می یابد.

ماسک های اصلاح شده با نانو الیاف با توجه به کیفیت بالایی که دارند، جهت استفاده در هوای آلوده کلانشهرها کارایی بالایی داشته و استفاده از آن ها توصیه می شود.

این محصول توسط ستاد توسعه فناوری نانو تاییدیه نانو مقیاس دریافت کرده است.

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

کاهش عمر

،

افزایش بیماری های تنفسی

،

بحران آلودگی هوا

،

هوای آلوده عمر کودکان

،

ماسک تنفسی

،

نانویی

،

کودکان

،

معرض هوای آلوده و سمی

ثبت نظرات
captcha