کد خبر : ۳۴۴۱۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تکمیل تصفیه خانه بیرجند 30 میلیارد تومان نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان جنوبی گفت: 30 میلیارد تومان برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب بیرجند نیاز است.

تکمیل تصفیه خانه بیرجند 30 میلیارد تومان نیاز دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی هاشمی مقدم افزود: این طرح در صورت محقق شدن این مبلغ و اختصاص مرحله دوم وام بانک توسعه و تجارت اکو به مبلغ 5.3 میلیون یورو تا پایان سال 98 به بهره برداری می رسد.
وی از پیشرفت 70 درصدی خط انتقال و مدول دوم تصفیه خانه بیرجند خبر داد و گفت: بخش عمده ای از تجهیزات این تصفیه خانه وارد استان شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی بیان کرد: فاز دوم این تصفیه خانه دارای 376 کیلومتر شبکه جمع آوری و 2 خط انتقال برای پوشش 345 هزار نفر جمعیت است و در این طرح از جدیدترین روش های ساخت استفاده شده به گونه ای که کمتر از هشت ساعت عملیات تصفیه فاضلاب انجام خواهد شد.
وی گفت: برای اجرای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند با ظرفیت شبانه روزی 21 هزار و 500 مترمکعب، بانک توسعه و تجارت اکو سرمایه گذاری کرده و تاکنون 23 میلیون یورو برای اجرای فاز دوم طرح مصوب و در چند مرحله هزینه شده است.
هاشمی مقدم افزود: پارسال 12 میلیارد تومان برای طرح های فاضلاب استان از محل ردیف ملی قانون استفاده متوازن از امکانات کشور پیش بینی شد و تاکنون هیچ مبلغی از این اعتبار به استان اختصاص نیافته که نیازمند تحقق جدی مانده آن برای شهرهای استان هستیم.
وی اظهار داشت: با پیگیری های نماینده مردم قاینات و زیرکوه و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی پارسال نخستین بار 25 میلیارد تومان از محل تنش فاضلابی به این شهرستان ها پرداخت شد.

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب شهری

،

تصفیه خانه فاضلاب

،

بیرجند

ثبت نظرات
captcha