کد خبر : ۳۴۴۱۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تصفیه خانه فاضلاب سمنان ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار سمنان بابیان اینکه یک سرمایه گذار هندی در این شهرستان تصفیه خانه فاضلاب می سازد، گفت: این پروژه فقط ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که از این بابت گلایه مند هستیم.

تصفیه خانه فاضلاب سمنان ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس دانایی ظهر یکشنبه در شورای برنامه ریزی سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه سرمایه گذار هندی در سمنان تصفیه خانه می سازد، بیان داشت: دستکم ۷۵ درصد از اجرای این طرح بر عهده سرمایه گذار و ۲۵ درصد بر عهده شهرداری سمنان است اما متأسفانه این طرح فقط ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با عدم رضایت از پیشروی کار در ماه های اخیر، افزود: طبق برنامه ریزی اعلام شده از سوی سرمایه گذار این طرح باید تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیک می داشت که این چنین نیست و این امر جای گلایه دارد.

تأخیر در اجرای پروژه تصفیه خانه

فرماندار سمنان گفت: طبق تفاهم نامه های منعقدشده از ابتدا مقرر شد تا یک سرمایه گذار هندی در اجرای طرح تصفیه آب خانگی مرکز استان طرحی را اجرا کند اما تاکنون پیشرفت قابل قبولی را در این طرح نداشته ایم که این امر نیازمند همراهی بیشتر مسئولان در رفع مشکلات و نواقص است.

دانایی درباره علل تأخیر در پروژه، توضیح داد: نوسانات ارز سرمایه گذار خارجی خواستار دریافت تسهیلات از بانک های ایرانی است حال آنکه در توافق نامه اولیه هم قیدشده که تأمین اعتبار اجرای این طرح از کشور هند صورت گیرد لذا این طرح با تأخیر پیش می رود.

وی بابیان اینکه برای جذب سرمایه گذار در سمنان نیازمند آب هستیم که تصفیه خانه می تواند با تصفیه پساب های صنعتی این امر را مهیا سازد، افزود: قرار بود در کمتر از سه سال این طرح به بهره برداری برسد اما در شرایط کنونی امکان این امر نیست.

کلید واژه :

فاضلاب

،

پروژه فاضلاب

،

مصرف فاضلاب تصفیه شده

،

کشاوری

،

تصفیه خانه فاضلاب سمنان

ثبت نظرات
captcha