کد خبر : ۳۴۴۱۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وجود کپک در روغن و مواد غذایی عامل ایجاد سرطان کبد

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: وجود کپک در روغن و مواد غذایی یکی از عوامل ایجاد سرطان کبد است.

وجود کپک در روغن و مواد غذایی عامل ایجاد سرطان کبد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر ابراهیم فلاحی، با بیان اینکه روغن هایی که با دستگاه گرفته می شوند ممکن است، مشکل داشته باشند، افزود: ممکن است دستگاه روغن گیری تمیز نباشد و سبب آلودگی و کپک شود.


وی اضافه کرد: وجود کپک در روغن و مواد غذایی یکی از عوامل ایجاد سرطان کبد است.

 فلاحی گفت: از لحاظ بهداشتی می توان به این مسئله ایراد گرفت و بعید می دانم هر روز این دستگاه روغن گیری شستشو شود. تنها با  فشار دادن دانه روغنی روغن خارج نمی شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان کرد:  قیمت فروش این مواد با هزینه ای که می شود مطابقت ندارد و فکر نمی کنم روغن خالصی باشد که از دانه روغنی ایجاد می شود، سؤالی که اینجا مطرح است چگونه این روغن استخراج می شود؟ تنها با  فشار دادن دانه روغنی روغن خارج نمی شود بلکه باید با یکسری مواد شیمیایی «هگزا» آن را استخراج کرد، بازهم جای سؤال دارد که این روغن خالص است؟

 وی تصریح کرد: توصیه نمی کنم که از این روغن ها استفاده شود.

 فلاحی عنوان کرد: مصرف روغن جامد خوب نیست و توصیه می شود استفاده نشود و تنها درجایی که استفاده می شود قنادی هاست که مردم باید از مصرف زیاد شیرینی ها و کیک اجتناب کنند مگر اینکه برچسب داشته باشند که از چه نوع روغنی استفاده شده است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی  با تأکید بر اینکه از مصرف روغن جامد گیاهی  اجتناب شود، اضافه کرد: بهتر است ترکیبی از روغن ها مانند روغن زیتون، مایع آفتابگردان، کنجد و ذرت و مقداری روغن حیوانی در غذاها استفاده شود. اگر درصد در نظر بگیریم درصدی باید روغن زیتون، روغن مایع و روغن جامد حیوانی باشد.

فلاحی گفت: ترکیب روغن ها بهترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. با توجه به شرایط اقتصادی مجبوریم، اما اینکه روغن زیتون خالص استفاده شود که خیلی بهتر است.

این متخصص به  تفاوت تغذیه ای روغن گیاهی و حیوانی اشاره کرد و با بیان اینکه روغن های حیوانی دارای اسید چرب اشباع شده است که با مصرف آنها به مرور دیواره عروق را در برمی گیرد و سبب گرفتگی عروق قلب می شود و احتمال سکته های قلبی را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: روغن های گیاهی دارای اسیدهای چرب اشباع نشده است. روغن حیوانی خطر کمتری دارد و تنها منجر به  گرفتگی عروق و بالا رفتن کلسترول می شود.

وی بیان کرد: روغن ها جزو گروه غذایی است که توصیه برای مصرف آن نشده است و هرم غذایی داریم که بر اساس آن توصیه می شود مردم کمتر روغن مصرف کنند.

فلاحی تأکید کرد: برای هر فردی میان سال که مشکلی ندارد  سه قاشق مرباخوری  مصرف روغن توصیه می شود که متأسفانه خیلی بیشتر از آن مصرف می شود. خیلی از مغزها و گوشت مقداری روغن دارند که ما نمی بینیم و مصرف می کنیم و برای اینکه تعادل وزن رعایت شود و چاق نشویم باید متعادل استفاده کنیم.

کلید واژه :

وجود کپک در روغن و مواد غذایی

،

سرطان کبد

،

ثبت نظرات
captcha