کد خبر : ۳۴۴۰۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زاینده رود زنده می شود

اصفهان- - استاندار اصفهان با اشاره به انجام سه طرح مطالعاتی در زمینه آبرسانی، از تلاش ها برای تامین آب مورد نیاز رودخانه زاینده رود در فرآیند طولانی و کوتاه مدت خبر داد.

زاینده رود زنده می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، محسن علیزاده در دیدار با مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : مشکل آب استان اصفهان پیش تر با دقت بررسی نشده بود که پس از انجام مطالعات، طرح های خوبی در دست اجرا می باشد.
وی با اشاره به توقف طرح ساخت سد تونل سوم کوهرنگ با 22 درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل مسایل حاشیه ای افزود: عملیات اجرایی این طرح از سال 89 آغاز شده و باید تا سال 93 به پایان می رسید.
استاندار اصفهان بیان کرد : طرح سد تونل سوم کوهرنگ از فروردین ماه امسال از سر گرفته شد و امید می رود با پیگیری های صورت گرفته تا پایان تابستان سال آینده به مرحله بهره برداری برسد.
وی همچنین از مطالعه طرح انتقال آب از خلیج به استان و کاوش در آب های ژرف اشاره کرد و ادامه داد: بخش عمده ای از پساب در استان اصفهان هدر می رود که برای مقابله با این شرایط طرح ارتقای پساب برای احیای 100 میلیون متر مکعب آب طراحی شد.
علیزاده اضافه کرد : این طرح ها به منظور تامین سالانه دست کم یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب پیش بینی شده که برای چند دهه آینده استان اصفهان کفایت می کند اما باید در بخش مصرف نیز مدیریت داشته باشیم.
وی ادامه داد : همه اینها در گرو همکاری مردم و اصلاح الگوهای کشت و مصرف می باشد چرا که در صورت تداوم شرایط کنونی، به حدود 2 میلیارد مترمکعب آب نیاز خواهیم داشت.
استاندار اصفهان یادآور شد : 550 میلیون متر مکعب آورده آب در حوضه زاینده رود در سال آبی جاری (96-97) داشتیم که این رقم در سال آبی گذشته یک هزار و 180 میلیون متر مکعب بود.
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی( ) روز شنبه برای معرفی رئیس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز اصفهان، به این استان سفر کرد.
سید ضیاء هاشمی در این نشست با قدردانی از محمد سلطانمرادی رئیس پیشین خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان، جانعلی فتحی را به عنوان رئیس جدید این مرکز معرفی کرد.

کلید واژه :

خشکسالی

،

خشکی زاینده رود

،

ایران

،

زاینده

،

لوله گذاری

،

جریان آب در زاینده رود

ثبت نظرات
captcha