کد خبر : ۳۴۴۰۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پخت نذری در معابر برای سلامت شهروندان خطرناک است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز،گفت: پختن نذری در کوچه،خیابان و در مجاورت جوی آب، با استاندارهای بهداشتی مطابقت ندارد و سلامت شهروندان را با خطر مواجه می کند.

پخت نذری در معابر برای سلامت شهروندان خطرناک است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، قاسم مقیمی در حاشیه بازدید از هیات عزاداری شهدای آبادان در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم رعایت بهداشت و امنیت غذایی شهروندان در تهیه نذورات به ویژه در ماه های محرم و صفر افزود: آشپزی در سطح خیابان های شهر و در کنار جوی آب با حجم بالای عوامل بیماری زا خطرات بالقوه ای برای سلامت جسمی شهروندان به همراه دارد.
مقیمی اضافه کرد: وقت آن است که دستگاه های متولی مانند دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، اوقاف و شورای هیات های مذهبی و سایر مسئولان مربوطه نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام کنند تا هم هیات های عزاداری بتوانند نذر خود را ادا و شهروندان نیز با خیال راحت از این نذورات استفاده کنند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ادامه داد: تامین سلامت اجتماعی شهروندان از ماموریت های این کمیسیون در سال دوم فعالیت شورای پنجم است و اعضای کمیسیون مصمم هستند تا تفکر مردم محوری را در عمل اثبات کنند.
مقیمی اظهار داشت: هیات های عزاداری مردمی نقش بسزایی در تقویت تعاملات اجتماعی شهروندان ایفا می کنند و وظیفه متولیان شهری است که با حمایت و ساماندهی این گروه ها، این تعاملات را ترویج و تثبیت کنند.
وی با تاکید بر نقش برخی هیات های مذهبی در برپایی سوگواری های دهه اول محرم در شیراز افزود: هیات عزاداری شهدای آبادان قریب به 40 سال است که با حمایت مادی و معنوی خوزستانی های مقیم شیراز بویژه هموطنان آبادانی در جهت ادای دین به اباعبدالله الحسین (ع) انجام وظیفه می کند و اینک وظیفه ما مسئولان و مدیران شهری است که با ساماندهی و حمایت از این گروه مردمی قدمی کوچک در ترویج فرهنگ عاشورا برداریم.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز محدوده فعالیت این هیات در پیاده رو حدفاصل اختر معدل تا مشیرفاطمی را شایسته شان این هیات مذهبی ندانست و گفت: حال وقت آن رسیده که مدیران شهری شیراز مکانی مناسب در همان محدوده برای استقرار این هیات در نظر بگیرند.

کلید واژه :

پخت نذری

،

معابر

،

سلامت شهروندان

ثبت نظرات
captcha