کد خبر : ۳۴۴۰۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید باتری از پودر سدیم

دانشمندان از مدتها قبل هشدار داده بودند که در صورت به پایان رسیدن منابع لیتیوم در دنیا، تولید باتری های لیتیومی به طور جدی دچار مشکل خواهد شد.

تولید باتری از پودر سدیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  به نقل از وی تری،  دانشمندان از مدتها قبل هشدار داده بودند که در صورت به پایان رسیدن منابع لیتیوم در دنیا، تولید باتری های لیتیومی به طور جدی دچار مشکل خواهد شد.

اما محققان دانشگاه پوردو در آمریکا موفق به تولید نوعی خاص از پودر سدیم شده اند که می توان از برای تولید باتری استفاده کرد و بدین شکل با مشکل کمبود لیتیوم در جهان مقابله کرد.

سدیم ماده ای بسیار ارزان قیمت است که در جهان به وفور یافت می شود و لذا جایگزینی آن برای تولید باتری هزینه تمام شده ساخت این محصول کلیدی دنیای فناوری را کاهش می دهد. مهم ترین نقطه ضعف سدیم آتش گرفتن و تبدیل شدن آن به خاکستر در مجاورت آب است.

تا به حال تلاش های ناموفق زیادی برای حل این مشکل و تولید باتری های سدیمی صورت گرفته بود تا سرانجام محققان دانشگاه پوردو راهی برای مقابله با این مشکل از طریق استفاده از پودری خاص و بهینه سازی شده از جنس سدیم یافتند.

البته یک نقطه ضعف جدی باتری های سدیمی وزن بیشتر آنها در مقایسه با باتری های لیتیومی است که محققان در تلاش برای یافتن راه حلی در این زمینه هم هستند.

کلید واژه :

تولید باتری

،

پودر سدیم

ثبت نظرات
captcha