کد خبر : ۳۴۴۰۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مسمومیت مشروبات الکلی در مالزی جان 29 نفر را گرفت

شمار کشته شدگان پرونده مشکوک مسمویت با مشروبات الکلی در مالزی که از دوشنبه هفته گذشته آغاز شد، امروز 22 سپتامبر به 29 نفر رسید.

مسمومیت مشروبات الکلی در مالزی جان 29 نفر را گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسمومیت مشکوک مشروبات الکلی که هفته گذشته در مالزی باعث مرگ 15 نفر و انتقال 33 نفر به بیمارستان شده بود، تا امروز جان 14 نفر دیگر را نیز گرفت.
مشروبات الکلی مصرف شده، از مغازه های مختلف در منطقه "کلنگ ولی" خریداری شده بود و قربانیان این حادثه از مالزی، نپال و بنگلادش بوده اند.
اولین قربانی این پرونده یک کارگر کارخانه بود که حدود ساعت 7 عصر دوشنبه 17 سپتامبر جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر همان شب از مسمومیت ناشی از الکل کشته شدند، این تعداد امروز به 29 نفر رسید. مشروبات الکلی ارزان و دست ساز در بین مردم فقیر مالزی و یا مهاجران این کشور محبوب است.
پلیس صدها مغازه در کوالالانپور و شهر های اطراف را جستوجو کرده و مشروبات الکلی موجود در انبارهایشان را کشف و ضبط کرده است و 9 نفر در رابطه با این ماجرا دستگیر شدند.
پلیس در حال بررسی این پرونده به عنوان یک قتل عام است و در صورت اثبات می تواند برای مجرم 10 سال حبس، پرداخت جریمه یا هر دو را به همراه داشته باشد.
متانول که ترکیبی الکلی برای ساخت مشروبات الکلی است که در مقادیر بسیار کم بی ضرر است اما مقدار زیاد این ماده مرگ آور خواهد بود.
مقامات بهداشت مالزی از افرادی که علائم مسمومیت با متانول مانند درد شکم، تهوع، استفراغ، سردرد و کاهش بینایی را پس از مصرف نوشیدنی های الکلی دارند خواسته تا فورا به پزشک مراجعه کنند.

کلید واژه :

مسمومیت مشروبات الکلی

،

مالزی

ثبت نظرات
captcha