کد خبر : ۳۴۴۰۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اشتغال براساس مهارت نه مدرک تحصیلی

براساس بررسی های صورت گرفته، یک دانشجوی استرالیایی از هر 4 دانشجو باور دارد، آنچه که برای اشتغال اهمیت دارد، تنها مهارت است.

اشتغال براساس مهارت نه مدرک تحصیلی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، براساس بررسی های صورت گرفته، یک دانشجوی استرالیایی از هر 4 دانشجو باور دارد، آنچه که برای اشتغال اهمیت دارد، تنها مهارت است. 

آمارهای به دست آمده از ارزیابی کارفرمایان در سال 2017 نشان داد، مهارت و تمرکز برای آنها به نسبت مدرک دانشگاهی در اولویت مهم تری قرار دارد. 

نتایج این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است، کارفرمایان برای فارغ التحصیلان دارای مدارک رشته های حرفه ای، مانند مهندسی و سلامت، بیش از کسانی که در رشته های عمومی تحصیل کرده اند، احترام قائل هستند.

به طور کلی، بیش از 84 درصد از کارفرمایان باور دارند، آنچه که می تواند جوانان را در شغل ها مؤفق کند، مهارت آنها است.

کاتریونا جکسون، مدیر اجرایی دانشگاه استرالیا با اعتراض به نتایج این نظرسنجی می گوید: «تحصیلات دانشگاهی به اندازه کسب مهارت مهم است و به همین دلیل رویکرد دانشگاه ها تغییر کرده و تمرکز بر درس های عملی است».

سیمون، وزیر آموزش عالی استرالیا در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: موسسات آموزش عالی باید بر شغل یابی دانشجویان نیز تمرکز کنند و به آنها اطمینان بدهند پس از تحصیل در بهترین جایگاه شغلی خود قرار می گیرند.

این بررسی در «timeshighereducation» منتشر شده است.

کلید واژه :

اشتغال

،

مهارت

،

مدرک تحصیلی

،

ثبت نظرات
captcha