کد خبر : ۳۴۴۰۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران خبر داد

فعالیت شبانه پرسنل سازمان پسماند برای رفت و روب شهر در ماه محرم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از فعالیت پنج ساعته نیروهای این سازمان در شب های ماه محرم برای نظافت شهر جهت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) خبر داد و افزود: امسال مخازن 120 و 220 لیتری جمع آوری ظروف یکبار مصرف به هیات ها، مساجد و حسینیه ها داده شد و به این ترتیب شهر از وضعیت نظافتی بهتری برخوردار بود.

فعالیت شبانه پرسنل سازمان پسماند برای رفت و روب شهر در ماه محرم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدلی ضمن تشریح عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهر تهران ظرف روزهای گذشته از ماه محرم بویژه در روزهای عاشورا و تاسوعا، به آماده باش صد در صدی پرسنل این سازمان اشاره کرد و افزود: کارگران رفت و رفوب و پارکبان های سطح شهر تهران در ایام ماه محرم ساعت آغاز کار خود را از 10 شب به 2 بامداد منتقل کردند تا به این ترتیب بتوانند معابر شهر را برای روز بعد و برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان آماده کنند.

وی افزود: پارکبانان از ساعت 2 بامداد تا 7 صبح بویژه در روزهای تاسوعاو  عاشورای حسینی نسبت به نظافت معابر شهر در سطح مناطق 22 گانه اقدام کردند و در نزدیکی هیات ها، مساجد و حسینیه ها که توزیع نذری دارند، نیروهای شهرداری به صورت آماده باش و با تمام توان و تجهیزات حضور داشتند تا به محض پایان مراسم نسبت به رفت و روب شهر اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه ظرف روزهای آینده، آمار میزان زباله و ظروف یکبار مصرفی که در دو روز تاسوعا و عاشورا توسط نیروهای این سازمان جمع آوری شده، مشخص خواهد شد، افزود: در این روزها نیروهای جمع آوری پسماند خشک با تجهیزات ویژه و ماشین آلات مخصوص، مخازن مملو از پسماند خشک را در سطح شهر چندین بار تخلیه می کردند و کیسه گذاری این مخازن نیز همزمان انجام می شد. برای امسال به هیات ها و حسینیه هایی که مراسم عزاداری در آن ها برگزار می شد، مخازن 120 لیتری و 220 لیتری جمع آوری زباله خشک داده شده بود تا نسبت به جمع آوری ظروف یکبار مصرف اقدام کنند.

عبدلی در بخش دیگری از صحبت های خود از همکاری شهروندان نسبت به جمع آوری زباله های خشک در مخازن مخصوص، قدردانی کرد و افزود: امسال با همکاری شهروندان نیز نسبت به سال گذشته که این ظروف در معابر رها می شد، شاهد وضعیت بهتری بودیم به شکلی که این ظروف در مخازن مخصوص جمع آوری و نهایتا توسط نیروهای سازمان پسماند جمع آوری می شد. به این ترتیب شاهد بودیم که معابر شهر از نظافت بهتری برخوردار بودند.

کلید واژه :

سازمان پسماند

،

رفت و روب

،

ماه محرم

ثبت نظرات
captcha